CZAS NA NAS (strona 1/3)

wiadomości: 24 rozmówcy: 11
 BaJo

Widze, że nadchodzi dla mnie kres Szarada.net.W mojej ulubionej Szaradzie, w której jestem od wielu lat zaczynają dominować cyfry, a tego nienawidzę. Nie mogliscie sobie stworzyć cyfrowej szarady?. Trudno trzeba wiedzieć kiedy czas nadchodzi, starosć nie wygra z młodym

Myślę, droga BaJo, że nieco przesadzasz. Taki krzyk podnosił się już niejednokrotnie. A to po wejściu rebusów, później po ukazaniu się pierwszych zadań logicznych: statków, namiotów, obrazków logicznych. Zauważ, że nasza strona nazywa się szarada.net, nie: krzyżówka.net. A szaradziarstwo to krzyżówki, wierszyki, rebusy, ale i wszelkiego rodzaju zadania logiczne. Taki sam przekrój zadań znajdziesz w każdym dobrym wydawnictwie papierowym.
Zadania logiczne mają wielu zwolenników, wręcz pasjonatów. I to zadania logiczne pozwalają na ćwiczenie umysłu, tak potrzebne w starszym wieku. Bo wypełnianie kratek krzyżówek staje się z czasem mechaniczne, odruchowe.
Dziś mamy taki dzień logicznego myślenia. Zachęcam Ciebie, byś jednak tam zajrzała i spróbowała.
Pozdrawiam.

 dk1

a ja właśnie w tej sprawie... tak jak Bajo nie cierpię zadań cyfrowych, robię je z bólem, tracąc na to czasem dzień albo i więcej z nawrotami (a chodzi o pojedyncze zadanie zaledwie)... i cóż dziś widzę??? cały dzień zadań cyfrowych, nic innego... i co, w związku z tym mam dzisiejszy dzień spisać sobie na straty w punktacji? bo sorry, jeśli ma to być przyjemność, to dla mnie nie jest!!!

ps. naprawdę, staram się narzekać jak najrzadziej można, ale dziś się zagotowałam przed ekranem, niech mi będzie wybaczone...

@dk1.
Ale spróbuj! Zacznij od przykładu, one się rozwiązują same i sprawiają ogromną frajdę.

@dk1, dla uspokojenia Cię powiem, że tu nic nie trzeba liczyć, tylko patrzeć na cyferki jak na jakiekolwiek znaki graficzne. :)
Daj się przekonać.
Pozdrówka.

 dk1

spróbuje; i przepraszam, ze się uniosłam

 dk1

ps. ale i tak nie polubię ;)

 dk1

i chyba się jednak poddam... nie czaję systemu (nawet po przyjrzeniu się przykładowi); budynki to męka, ale w nich jest jakaś logika (a budynki+ to ułatwienie); algebrafy rozkminiłam, ale tam jest jakiś tekst do odgadnięcia; w kryptarytmach są podpowiedzi - no niematematyczna jestem (choć z logiki na studiach miałam 5)! chwała więc tym, którym sprawia to radochę; powodzenia!!! (hi)

 BaJo

nie to nie dla mnie , weźcie przenieście się z tymi cyferkami na inną stronę, 10 minut patrzenia i zawroty głowy, zepsuliście szaradę i teraz strach przy otwieraniu co zastanę, a nie przyjemność oczekiwania na rozwiązywanie

Przecież na Szaradzie nie ma obowiązku rozwiązywania WSZYSTKICH zadań. Nie pasują Ci cyferki? To je zmień na literki: A,B,C,D i F. Co za różnica?
"Zepsuliście szaradę" - mocne słowa. A mnie się na Szaradzie bardzo podoba właśnie to, że jest taka różnorodność zadań. Każdy może znaleźć to co lubi. Powodzenia :)