Szarada dla Niepodległej

Szarada dla niepoldległej Dziś publikujemy wyjątkowy, okolicznościowy zestaw zadań, przygotowany przez aż siedmioro autorów, pod tytułem Szarada dla Niepodległej. Hasłem przewodnim kolekcji jest słowo, które dziś odmieniać będziemy przez wszystkie przypadki. Coś, co łączy nas wszystkich. Co to? A to Polska właśnie.

 

Komentarze

 jomitoka,

Pomysł na kolekcję narodził się późno, niemalże jak decyzja sejmu o wolnym poniedziałku. Dziękuję wszystkim autorom, którzy tak ochoczo dołączyli do "pospolitego ruszenia". To były bardzo ciężkie dwa dni, ale daliśmy radę.
Ale nie dalibyśmy rady, gdyby nie ogrom pracy Kryno, która przez ten czas od komputera nie odchodziła prawie wcale. I dla niej podziękowania szczególne.
No to, że tak powiem - wesołych świąt!

 kryno,

Praca była absorbująca, ale pomysł bardzo mi się spodobał, więc nie szczędziłam czasu i sił. Tak szeroki odzew Autorów również nas mobilizował. Mam ogromną nadzieję, że kolekcja przypadnie Szaradzistom do gustu.
Bardzo proszę wszystkich rozwiązujących o zwolnienie tempa, o chwilę zastanowienia się nad treścią oraz „zalajkowanie” każdego zadania, bo to najlepsza nagroda i podziękowanie dla Autorów.
I nasza gorąca prośba: nie zamieszczajcie komentarzy politycznych, bo to nasze wspólne święto, niezależnie od głoszonych poglądów.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia Wszystkim Szaradzistom.

 jomitoka,

Hmm...
Na razie pęd ku co lepszym pozycjom - lajków jak na lekarstwo.
To może tak - 100 lajków na 100-lecie? Dla każdego zadania? Polacy! Damy radę - do dzieła!

 jastar54,

Dla Niepodległej.
https://pokazywarka.pl/j1ko8q/

 aineg23,

@jastar54 - Dla Niepodległej: jestem pod wrażeniem! Szacunek!

 kryno,

Brawo, Jastar! To naprawdę godne uczczenie Święta Niepodległości.

 jomitoka,

Wiecie co?
Trochę mi smutno. Nie potrafiliśmy nic zadziałać - ponad podziałami. Jest nas niby ponad 150 000, a nie daliśmy rady dać 100 lajków na 100-lecie.
Hmmm... Może mój post umknął, może nie każdy to odczytał. To może niech każdy, kto to teraz odczyta, niech wyśle link, poinformuje w jakikolwiek sposób swoich znajomych..? Może jednak damy radę? Może warto tam wrócić i dać parę łapek w górę?
Logo kolekcji zniknie ze strony głównej w sobotę. Damy radę? Uczcić? PONAD PODZIAŁAMI?
Pozdrawiam.

 piotras,

Dalem 53!
"Trochę mi smutno." Nie wiem ile osob otwiera inne krzyzowki, niz swoje ulubione - w moim przypadku "Panorama" - ale ja bardzo rzadko.
I tylko z tego powodu nie dalem lajka, bo haslo "PONAD PODZIALAMI" niewatpliwie zasluguje na uznanie.
Uklony
piotras

 beatrycze441,

Seria bardzo fajna. Nie jestem patriotką, ale będąc w Warszawie specjalnie na 11 listopada, łza kręciła mi się w oku.

Poprzednie wpisy

Późniejsze wpisy