RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Kwadraty czterokierunkowe

Zapraszamy do logicznych zmagań z cyferkami. I niech te cyferki nikogo nie zrażają, bo zadania są bardzo ciekawe i przyjemne w rozwiązywaniu. Kolekcję Kwadratów czterokierunkowych przygotował dla nas Robert0908. Życzymy dobrej zabawy!

1 komentarz

Ogrody

Nadeszła wiosna i pora na intensywne prace w ogrodzie. Czas posprzątać po zimie, zaplanować nowe aranżacje, powoli wysiewać i sadzić rośliny. Mamy nadzieję, że dobrą inspiracją będzie kolekcja jolek Renatylenskiej Ogrody.

3 komentarze

Kosmiczne jolki

Niewielu zdaje sobie sprawę, jak pasjonującym osiągnięciem ludzkości są odkrycia kosmosu. Dziś dobrze znamy nie tylko własny Układ Słoneczny, ale też potrafimy zajrzeć daleko w przeszłość wszechświata, odkryć odległe planety, których nawet najlepsze teleskopy nie są w stanie dostrzec, wyjaśnić niezwykłe zjawiska, jakich echa docierają do nas z centrum galaktyki. A to wszystko dysponując jedynie nikłymi środkami w postaci elektronicznych oczu i uszu, nie potrafiąc samemu wybrać się dalej, niż na skraj własnego podwórka - na Księżyc. Dzisiejsze Kosmiczne Jolki w hołdzie tym, którzy odważyli się zgłębiać nieskończoność, przygotował Midas65. Zapraszamy!

0 komentarzy

Słowo w słowie

Zapraszamy do zabawy z wybieraniem krótszych wyrazów z podanych dłuższych, w krzyżówkach Słowo w słowie przygotowanych przez Ankor11!

0 komentarzy

Baśki malarskie

Sztuki z najwyższej półki nigdy nie jest za dużo, wobec czego proponujemy kolekcję z klasycznym malarstwem w roli głównej. Serdecznie zapraszamy do Basiek malarskich, które przygotował Robert0908!

0 komentarzy

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, składamy wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha i nieustającego strumienia dobrych pomysłów. Oby wszelkie wirusy omijały Was szerokim łukiem, wszystkie przeszkody okazywały się łatwe do pokonania, a zagadki - do rozwiązania. W ramach świątecznych prezentów od nas, jak co roku, znajdziecie nowe zadania w okoliczościowej kolekcji Święta. Zapraszamy!

0 komentarzy

Jolki A-Ż

Chłodny, mokry, jesienny weekend można spędzić w domowym ciepełku, rozwiązując zadania z nowej kolekcji. Proponujemy zmierzenie się z Jolkami A-Ż, w których każdy wyraz zaczyna się inną literą alfabetu. Zapraszamy!

0 komentarzy

Słodkie jolki

słodkie jolki Dziś nie lada gratka dla łasuchów. Każda z przygotowanych przez Rysanta Słodkich jolek okraszona jest zdjęciem smakowitego ciastka, którego nazwa jest rozwiązaniem zadania. Jednych skłonią do sięgnięcia po małe co nieco, innych zainspirują do własnych wypieków. Jedno jest pewne - nie sposób im się oprzeć. Zapraszamy!

0 komentarzy

Bliźniaki

bliźniaki Przedstawiamy kolekcję zadań zaproponowanych przez Roberta0908, do tworzenia której zaprosił również innych autorów. Bliźniaki to parki pantrop, z jednakowym układem liter, pomimo użycia odmiennych wyrazów. Diagramy różnią się tylko hasłem zawartym w kolorowych wierszach. Życzymy dobrej zabawy.

0 komentarzy

Kobiety na banknotach

banknot z Wenus Dziś rozpoczynamy publikację wyjątkowego zestawu jolek przygotowanego przez Ankor11. Banknot z Wenus obejmuje praktycznie wszystkie kobiety, jakie kiedykolwiek ukazały się na banknotach. I patrząc na to, że pełna kolekcja ma nieco ponad 100 zadań, to ten fakt jest zadziwiający, zważywszy na setki państw i wiele lat. Jest jeszcze jedna rzecz warta uwagi: ta kolekcja to prawdopodobnie jedyne takie opracowanie na świecie. Zapraszamy do zabawy!

1 komentarz

strona 123...383940