RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Łamigłówki ABC

noblistkiDziś zapraszamy do zabawy z kolekcją łamigłówek ABC przygotowaną przez Kryno - nowego moderatora! Krysia postanowiła pomóc nam w prowadzeniu Szarady, w tym przygotowywaniu, ocenianiu i poprawianiu publikowanych zadań. Z radością witamy ją w naszym zespole!

4 komentarze

Noblistki

noblistkiDzisiejszy zestaw jolek uwowadnia, że wielkie osiągnięcia ludzkości są także domeną płci pięknej. Zapraszamy do zabawy z Jolkami z noblistką przygotwanymi przez Kryno.

0 komentarzy

Jolki z plusem

jolki z plusemJolki z plusem to ciekawe zadania, w których część z odgadniętych wyrazów należy tak wpisać do diagramu, by utworzyły nowe słowa wraz z ujawnionymi literami. Kolekcję przygotowała Ankor11. Zapraszamy!

1 komentarz

Dualki

dualki Dziś przedstawiamy kolekcję Rysanta o nazwie dualki. Są to dość trudne zadania o dwóch diagramach, których rozwiązanie wymagać będzie sporego zasobu słownictwa. Jest to pierwsza kolekcja tego autora, choć pokazywał się w kolekcji użytkowników z pojedynczymi zadaniami. Zapraszamy!

0 komentarzy

10 lat szarady!

urodzinyKto by pomyślał - to już dziesięć lat! W 2007 roku ogromną popularnością cieszył się Adam Małysz i kredyty frankowe; na zachodniej granicy stały kolejki i nikomu nie śniło się jeszcze, jak duże zmiany przyniesie zaprezentowany pół roku wcześniej iPhone. W takich to czasach dwóch kolegów ze studiów stworzyło szaradę - serwis z ogromnym - jak się wtedy wydawało - wyborem około trzystu krzyżówek.
Minęło dziesięć lat, a szarada wciąż istnieje i ma się dobrze. Pojawiły się nowe funkcjonalności, dołączyli do nas moderatorzy opiekujący się serwisem i autorzy gotowi gotowi podzielić się swoimi zadaniami. Przede wszystkim jednak, pojawili się szaradziści gotowi spędzać z szaradą dni, tygodnie i lata. Za te dziesięć lat wspólnej przygody bardzo Wam wszystkim dziękujemy.
Dziesięć lat temu naszą pierwszą wiadomość w serwisie zakończyliśmy w sposób, który i dziś jest aktualny:

Życzymy przyjemnej zabawy i zachęcamy do zostania z nami na długo, długo...

Załoga Szarada.net

0 komentarzy

Budynki

budynki Dziś przedstawiamy budynki, które zaproponowała i przygotowała Ankor11. W zadaniach tych naszym zadaniem jest odtworzenie ustawienia budynków, rozróżnianych po ilości pięter. Jedyne, co wiemy, to ile budynków widocznych jest z każdej strony "miasta". To jednak w zupełności wystarczy. Zapraszamy!

1 komentarz

Jolki przerywnikowe

jolki przerywnikoweDawno nie publikowaliśmy kolekcji nowego autora. Dziś zapraszamy do kolekcji Jolek przerywnikowych, którą debiutuje Zibbi44. Zadania są dość trudne i z pewnością zajmą Was na dłuższą chwilę. Czy się spodobają?

0 komentarzy

Jolki z tytułem

jolki z tytułemDziś zapraszamy do zabawy z Jolkami z tytułem, przygotowanymi przez Ankor11. Zadania mają standardową formę, ale z pewnością zaskoczą niebanalnymi określeniami. Do dzieła!

0 komentarzy

Logogryf Ursynowski

jolki wiązaneRok 2017 jest rokiem obchodów 40-lecia Ursynowa - z tej okazji Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przygotował serię okolicznościowych imprez i atrakcji. Jedną z nich jest opublikowany w naszym serwisie, ułożony przez Kryno, mieszkankę Ursynowa, okolicznościowy Logogryf Ursynowski. Wszyscy, którzy go rozwiążą, mają szansę na wygranie zestawów gadżetów promocyjnych - o ile wyślą maila ze zrzutem ekranu zawierającym rozwiązane zadanie na podany pod diagramem adres i będą w stanie odebrać upominki w siedzibie Urzędu. Do wysyłania rozwiązań gorąco namawiamy wspólnie z Burmistrzem Dzielnicy Ursynów. Zadanie zostało ułożone z myślą o mieszkańcach i sympatykach Ursynowa, ale wierzymy, że użytkownicy Szarady spoza Warszawy również sobie z nim poradzą. Ursynowianom, z okazji jubileuszu, życzymy samych pięknych chwil i dalszego dynamicznego rozwoju ich Dzielnicy.

0 komentarzy

Jolki wiązane

jolki wiązaneŚrodek wakacji i lato w pełni - czy może być lepsza pora na chwilę relaksu z krzyżówką? Dziś mamy dla Was Jolki Wiązane przygotowane przez Jastara. Jedno słowo w przód, drugie wspak - sposób ich rozwiązywania z pewnością rozjaśni przykład. Zapraszamy!

7 komentarzy

strona 123...293031