RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Haczyki z księżycami

Z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pokoju na świecie. Od razu mamy też dla Was prezent w postaci kolekcji Haczyków z księżycami. Zadania te powstały z wpisów do naszego słownika, dodawanych przez Was - użytkowników, które oznaczone zostały kategorią "z haczykiem" oznaczającą hasła podchwytliwe.

0 komentarzy

Finki

Dziś zapraszamy do zestawu Finek. Pidä hauskaa!

2 komentarze

Składaki geograficzne

Dawno nie publikowaliśmy składaków, a są one miłą odmianą od tradycyjnych krzyżówek. Dziś na naszych stronach pojawiła się ich cała kolekcja, o nazwie Składaki geograficzne. Zadania przygotował mk124, którego gorąco witamy w gronie autorów zadań. Zapraszamy do zabawy!

3 komentarze

Ukryte wyrazy

Ukryte wyrazy to zadania, w których słowa wpisywane do diagramu należy odnaleźć w podanych określeniach. Przykładowo, w "Moore, wirtuoz gitary" odnaleźć możemy słowo "rewir" jako "Moo-REWIR-tuoz gitary". Zazwyczaj nie jest to trudne, więc aby nie było zbyt łatwo, przygotowaliśmy je w postaci jolek - miejsca wypisywania słów do diagramu są także do odgadnięcia. Zapraszamy!

0 komentarzy

Swatki

Przygotowaliśmy dla Was ciekawą kolekcję swatek. Jak w każdej swatce, określenia zostały rozbite na dwie części, a zadaniem rozwiązującego jest dopasowanie podanego początku określenia do jednej z końcówek. W przypadku tych szczególnych swatek, wszystkie początki mają postać pojedynczego rzeczownika. Czy będzie trudno? Sprawdźcie! Swatki 2.

0 komentarzy

Jolki bez nie

Dziś trzeba będzie sporo zanegować. Zapraszamy do zestawu jolek bez nie, w których z każdej definicji zniknęło jedno "nie", funkcjonujące jako przeczenie lub część wyrazu.

0 komentarzy

A w Ameryce

Dziś mamy dla Was zestaw klasycznych jolek, których tematem przewodnim są Stany Zjednoczone. Jest to kolekcja Renatylenskiej A w Ameryce..., w której poznajemy oficjalne pieczęcie stanowe, symbole ze świata flory i fauny oraz myśli przewodnie poszczególnych stanów. Zapraszamy!

0 komentarzy

Literoku

Wszystkich znających i lubiących sudoku zapraszamy dziś do zmierzenia się z jego szaradową wersją: Literoku. Wśród zadań odnajdziecie różne warianty klasycznego sudoku, jednak zamiast cyferek do rozwiązywania zadań będziemy używać liter. Tych zaś, którzy sudoku jeszcze dobrze nie znają, zachęcamy, by nadrobić zaległości! Zadania przygotował Robert0908.

0 komentarzy

Co jest grane?

Dziś zapraszamy do zabawy ze zróżnicowanym zestawem zadań przygotowanym przez Ankor11. Tematem przewodnim tej kolekcji są instrumenty muzyczne z całego świata, nierzadko dziwne i zaskakujące. Pora sprawdzić Co jest grane.

0 komentarzy

Jaskinie w Polsce

U progu wakacji warto pomyśleć o zwiedzaniu fascynujących miejsc ukrytych pod ziemią. Takie eskapady nie są uzależnione od ładnej pogody, a zawsze dodają dreszczyku emocji. Może zachętą będzie przygotowana przez Kryno kolekcja zadań Jaskinie w Polsce.

0 komentarzy

strona 123...394041