RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Grzybobranie

raz, dwa, trzyDziś mamy dla Was kolejną porcję zadań. Wśród nich znajdziecie pierwsze trzy jolki Raz, dwa, trzy z nowej kolekcji Ankor11, których rozwiązaniami są nazwy gatunków grzybów. Te grzybki będą nam towarzyszyć przez całą jesień. Zapraszamy!

0 komentarzy

Miks na weekend

jolki z przysłowiem Po kolekcji krakowskiej i warszawskiej mamy sygnały, że podoba się formuła zestawu różnorodnych zadań. Dziś spróbujemy więc zaserwować Wam weekendowy miks 12 zadań. Znajdziecie wśród nich między innymi trzy Jolki z przyslowiem z nowej kolekcji Rysanta, ale także kilka zadań innych typów. Prosimy, dajcie znać, czy bardziej podobają się Wam takie miksy, czy też jednolite kolekcje.

2 komentarze

Jolki z myszką

jolki z myszkąDziś mamy dla Was coś trudniejszego. Przygotowane przez Ankor11 Jolki z myszką to zadania, w których oprócz odgadnięcia haseł, będziemy musieli także zrekonstruować układ diagramu. Zapraszamy!

0 komentarzy

Sen o Warszawie

sen o WarszawieCztery miesiące temu Jastar gościł nas w Krakowie swoją kolekcją Na Krakowskim Rynku. Dziś publikujemy odpowiedź Kryno, która oprowadzi nas po obecnej stolicy wraz z zestawem zadań Sen o Warszawie. Zapraszamy!

0 komentarzy

Polski film w jolkach

Dziś zapraszamy do zabawy z zestawem jolek, których tematem przewodnim jest polska kinematografia - w ich rozwiązaniach znajdziemy rodzimych aktorów i tytuły filmów. Kolekcję "Polski Film" przygotowała Ankor11. Zapraszamy!

0 komentarzy

Jolki z fraszką

Dziś zapraszamy w podróż po dorobku polskich aforystów, której przewodnikiem będzie Rysant. Jego Jolki z fraszką to przyjazny zestaw klasycznych Jolek, których rozwiązaniami są krótkie aforyzmy.

0 komentarzy

Motyle we mgle

Jolki z motylem to przygotowany przez Jastara zestaw jolek we mgle. W zadaniach tych część pól położonych na obrzeżach diagramu należy wypełnić literami, zaś pozostałe - zaciemnić. Odgadnięcie, które pola należy wykorzystać, a które odrzucić, należy do rozwiązującego. Zapraszamy!

0 komentarzy

Jolki magiczne

to i owo Zadania magiczne, to taki rodzaj zadań szaradziarskich, których diagramy i rozwiązania są symetryczne względem przekątnej - te same wyrazy wpisujemy zarówno poziomo, jak i pionowo. Najpopularniejszą formą zadań magicznych są kwadraty magiczne, które już kiedyś gościły na naszych stronach. Dziś, dzięki Ankor11, spróbujemy czegoś nowego - zabawy z Jolkami magicznymi. Zapraszamy!

1 komentarz

Jolki ze zwierzętami

to i owo Dziś zapraszamy do zabawy z przygotowaną przez Kryno kolekcją Zwierzęta chronione w Polsce. Zadania te z pewnością przypadną Wam do gustu, łączą w sobie lubianą formę jolki, ciekawe określenia, atrakcyjną oprawę graficzną i ciekawostkę zoologiczną motywującą do rozwiązania. Do dzieła!

0 komentarzy

To i owo

to i owo Dziś coś nieco bardziej skomplikowanego. W przygotowanych przez Ankor11 zadaniach z kolekcji to i owo każde określenie składa się z dwóch definicji (miejsce podziału należy odgadnąć). Pierwsza ZAWSZE opisuje szukane słowo, natomiast druga opisuje albo tego słowa anagram, albo jego homonim, albo jego fragment (jak w szkotce). Zrozumienie sposobu rozwiązywania z pewnością ułatwi przykład rozwiązanego zadania. Zapraszamy!

0 komentarzy

strona 123...313233