RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Hej, na Krakowskim Rynku ...

na krakowskim rynkuDziś kolekcja nietypowa, bo przekrojowa. Na Krakowskim Rynku to przegląd chyba wszystkich dotychczasowych pomysłów Jastara, połączonych tematem jego rodzinnego Krakowa. Zapraszamy!

1 komentarz

Kombinatki na talerzu

kombinatki na talerzuDziś zapraszamy do przygotowanej przez Rysanta serii nietypowych Kombinatek na talerzu. Każde z zadań składa się z krzyżówki, od której rozpoczynamy rozwiązywanie, oraz z jolki, która wykorzystuje część odgadniętych haseł krzyżówki. Całość ostatecznie prowadzi nas do kulinarnego hasła będącego rozwiązaniem. Smacznego!

0 komentarzy

Jolki dwuczęściowe

jolki dwuczęścioweJolki dzielone na pół, a w każdej połówce inne podpowiedzi. Całość okraszona tytułami znanych oper. Zapraszamy do rozwiązywania Jolek Dwuczęściowych, które przygotowała Ankor11.

0 komentarzy

Jolkowe pomniki przyrody

pomniki przyrodyDziś wracamy do znanych i lubianych jolek. Tym razem będą to przygotowane przez Kryno Pomniki Przyrody, które zabiorą nas w podróż po wyjątkowych okazach polskiej przyrody. Warto je rozwiązać - może okaże się, że gdzieś całkiem niedaleko znajduje się miejsce warte zobaczenia? Zapraszamy!

0 komentarzy

Obrazki logiczne - też na Androida!

Dziś przedstawiamy nową odsłonę Obrazków logicznych. Przygotowaliśmy zupełnie nowy sposób ich rozwiązywania - nie trzeba już, jak dawniej, męczyć się z wpisywaniem literek - wystarczy klikać w kratki. Rozwiązywanie w ten sposób jest szybkie i przyjemne, dlatego postanowiliśmy wydać tę kolekcję także w formie gry mobilnej, dostępnej (za darmo) na telefony z systemem Android, w której znajdziecie całą setkę tych zadań. Serdeczne zapraszamy!

11 komentarzy

Dopełniane raz, dwa, trzy

dopełnianeDziś przedstawiamy przygotowane przez Jastara Jolki dopełniane raz-dwa-trzy. Jest to zestaw przyjemnych zadań, w których odgadnięte wyrazy, po wpisaniu do diagramu, utworzą nowe słowa wraz z ujawnionymi literami. Zapraszamy!

0 komentarzy

Jolki tematyczne

jolki tematyczneDziś wracamy do formy i mamy dla Was nową kolekcję jolek. Są to Jolki tematyczne przygotowane przez Ankor11, w których wszystkie hasła poziome są ze sobą znaczeniowo związane. Zapraszamy!

1 komentarz

Dzień zadyszki

Jak wielu z Was zauważyło, dzisiejszy dzień nie należał na szaradzie do udanych. Jeden z naszych serwerów bardzo źle zniósł zmiany zabezpieczające przed ryzykiem wykorzystania ujawnionego wczoraj krytycznego błędu w procesorach Intel. W efekcie szarada działała dziś wyjątkowo wolno, a momentami - wcale. Wydaje się, że opanowaliśmy już sytuację, zmuszeni jednak byliśmy wprowadzić nagłe i dość spore zmiany w naszej infrastrukturze - będzimy monitorować, czy nie pojawią się jakieś efekty uboczne i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość. Dotarły do nas zgłoszenia o nieprawidłowo zakończonych zadaniach. Nie możemy wykluczyć, że do takich sytuacji dziś doszło, dlatego podjęliśmy decyzję o usunięciu wszystkich dzisiejszych rozwiązań od godziny 6 rano, kiedy rozpoczęły się problemy. Mamy nadzieję, że ci, którzy rozwiązali zadania, jakoś nam to wybaczą i rozwiążą zadania jeszcze raz.

2 komentarze

Prezent pod choinkę!

choinka Z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy Wam życzenia samych dobrych pomysłów, unikania błędów i szybkiego znajdowania dobrych rozwiązań - zarówno w świecie krzyżówek, jak i w życiu codzinnym.
Jednocześnie mamy dla Was drobny upominek: dodaliśmy do serwisu skromny przewodnik po rodzajach opublikowanych zadań. Dzięki niemu wszyscy mogą się upewnić, na czym polega rozwiązywanie kalamburu szufladkowego, pantropy i czym różni się rebus wiązany od rebusu pętelkowego. Liczymy, że spis ten okaże się ciekawą lekturą i pomoże Wam odkryć nowe, ciekawe rodzaje zadań szaradziarskich, które pojawiały się w naszym serwisie przez lata.

2 komentarze

Jolki miejskie

jolkiDziś kolejna porcja jolek: Jolki miejskie, z którymi odwiedzimy szereg miast mniejszych i większych. Rozwiązania zadań pozwolą poznać ciekawostkę związaną z danym miastem. Jest to druga kolekcja przygotowana przez Rysanta. Zapraszamy!

0 komentarzy

strona 123...303132