RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Jolki bez nie

Dziś trzeba będzie sporo zanegować. Zapraszamy do zestawu jolek bez nie, w których z każdej definicji zniknęło jedno "nie", funkcjonujące jako przeczenie lub część wyrazu.

0 komentarzy

A w Ameryce

Dziś mamy dla Was zestaw klasycznych jolek, których tematem przewodnim są Stany Zjednoczone. Jest to kolekcja Renatylenskiej A w Ameryce..., w której poznajemy oficjalne pieczęcie stanowe, symbole ze świata flory i fauny oraz myśli przewodnie poszczególnych stanów. Zapraszamy!

0 komentarzy

Literoku

Wszystkich znających i lubiących sudoku zapraszamy dziś do zmierzenia się z jego szaradową wersją: Literoku. Wśród zadań odnajdziecie różne warianty klasycznego sudoku, jednak zamiast cyferek do rozwiązywania zadań będziemy używać liter. Tych zaś, którzy sudoku jeszcze dobrze nie znają, zachęcamy, by nadrobić zaległości! Zadania przygotował Robert0908.

0 komentarzy

Co jest grane?

Dziś zapraszamy do zabawy ze zróżnicowanym zestawem zadań przygotowanym przez Ankor11. Tematem przewodnim tej kolekcji są instrumenty muzyczne z całego świata, nierzadko dziwne i zaskakujące. Pora sprawdzić Co jest grane.

0 komentarzy

Jaskinie w Polsce

U progu wakacji warto pomyśleć o zwiedzaniu fascynujących miejsc ukrytych pod ziemią. Takie eskapady nie są uzależnione od ładnej pogody, a zawsze dodają dreszczyku emocji. Może zachętą będzie przygotowana przez Kryno kolekcja zadań Jaskinie w Polsce.

0 komentarzy

Ptasie Jolki

Dzisiaj przedstawiamy kolekcję zadań o ptakach, których już w naturze nie ma. Ptaki te łączy jedno: wymarły w wyniku niefrasobliwej działalności człowieka. Zestaw Ptasie jolki przygotował Rysant. Zapraszamy do rozwiązywania zadań, a także do chwili zastanowienia nad losem zagrożonych gatunków.

0 komentarzy

Kwadraty czterokierunkowe

Zapraszamy do logicznych zmagań z cyferkami. I niech te cyferki nikogo nie zrażają, bo zadania są bardzo ciekawe i przyjemne w rozwiązywaniu. Kolekcję Kwadratów czterokierunkowych przygotował dla nas Robert0908. Życzymy dobrej zabawy!

1 komentarz

Ogrody

Nadeszła wiosna i pora na intensywne prace w ogrodzie. Czas posprzątać po zimie, zaplanować nowe aranżacje, powoli wysiewać i sadzić rośliny. Mamy nadzieję, że dobrą inspiracją będzie kolekcja jolek Renatylenskiej Ogrody.

3 komentarze

Kosmiczne jolki

Niewielu zdaje sobie sprawę, jak pasjonującym osiągnięciem ludzkości są odkrycia kosmosu. Dziś dobrze znamy nie tylko własny Układ Słoneczny, ale też potrafimy zajrzeć daleko w przeszłość wszechświata, odkryć odległe planety, których nawet najlepsze teleskopy nie są w stanie dostrzec, wyjaśnić niezwykłe zjawiska, jakich echa docierają do nas z centrum galaktyki. A to wszystko dysponując jedynie nikłymi środkami w postaci elektronicznych oczu i uszu, nie potrafiąc samemu wybrać się dalej, niż na skraj własnego podwórka - na Księżyc. Dzisiejsze Kosmiczne Jolki w hołdzie tym, którzy odważyli się zgłębiać nieskończoność, przygotował Midas65. Zapraszamy!

0 komentarzy

Słowo w słowie

Zapraszamy do zabawy z wybieraniem krótszych wyrazów z podanych dłuższych, w krzyżówkach Słowo w słowie przygotowanych przez Ankor11!

0 komentarzy

strona 123...394041