Joleczka 03

5
601 rozpoczęć · 583 zakończenia · 538 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w dolnej kratownicy powstanie hasło. Ujawniono jedyną literkę J.

Latarnia powstała w 1962 r., aby ułatwić nawigację dużym statkom wpływającym do portu w Świnoujściu. W tym celu zaadaptowano okrągłą wieżę widokową, zbudowaną z kamieni polnych, na wzniesieniu na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Wieżę podwyższono za pomocą cegieł, a na szczycie ustawiono pomalowaną na biało, częściowo przeszkloną laternę. Ze względu na swoje położenie, czyli wzgórze o wysokości 75 m n.p.m., jest uznawana za najwyższą latarnią polskiego wybrzeża. Źródło światła umieszczone jest na wysokości 91,5 m ponad lustrem wody i widoczne jest z odległości 16 Mm.
Ze względu na pełne zautomatyzowanie, latarnia nie jest udostępniona zwiedzającym.

(F)

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

47