2942. Jolka z komputerem

5
551 rozpoczęć · 502 zakończenia · 459 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery B. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w dolnej kratownicy ujawni się hasło.

Opisy haseł

czasami mogą wciągać * Czerwony albo budowy * ćwierćinteligent * dandys lub model Mitsubishi * dawniej o urodzie * do niej po medykamenty * duży poemat epicki * elektroda z Dakoty * ewolucja akrobaty * gorsząca afera * inna nazwa Al-Mardż * jeden z przycisków na obudowie komputera * kawałek szarlotki * kpi z ogólnie przyjętych zasad * liczydło starożytnych * mnich bez ślubów * pióro go utrzymuje * przerwanie działania programu * utrzymuje się z ról * w sądzie lub na boisku

Komputery tej rodziny standardowo wyposażone były w myszkę przeznaczoną do obsługi środowiska graficznego, co ówcześnie było nowością w świecie komputerów.

@Ewa231266
Ciąża to taki program - piszą go mężczyźni-programiści, a potem kobiety wykonują jego kod źródłowy. Niestety działa dość krótko (jak na program), bo tylko około 9 miesięcy. Później się resetuje i czeka do następnego zaprogramowania. Chyba, że kobieta się zbuntuje i postanowi wcześniej przerwać jego działanie.
Analogiczny termin występuje w informatyce w odniesieniu do programów komputerowych, bo komputery też się czasem buntują.

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46