18. Wężówka

6
495 rozpoczęć · 456 zakończeń · 431 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Odgadnięte na podstawie opisów hasła wpisujemy jednym ciągiem - od początku do końca "węża". Zaczynamy w polu ze strzałką i poruszamy się po diagramie, aż skończymy na polu początkowym. Zakręcamy tylko tam, gdzie wymusza to diagram, czyli "skrzyżowania" przechodzimy na wprost. Wpisywane wyrazy łączą się jedną literą, a miejsca ich połączeń oznaczono kropkami. Określenia haseł podane są w przypadkowej kolejności, a w nawiasach podano liczbę liter odgadywanych wyrazów.

Określenia haseł:

kuliste ziarno skalne o średnicy do 2 mm (4) * w gwarze bydgoskiej: napływowy mieszkaniec miasta, jak ulicznik (5) * imię długoletniego dyrektora Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (7) * film w reżyserii Sławomira Idziaka z 1992 r. (4) * szton (5) * elewator zbożowy (9) * w gwarze bydgoskiej: depresja, chandra (z zakończeniem modlitwy) (8) * osiedle bydgoskie z ulicą Żeglarską (8) * łódź rzeczna, berlinka (5) * okupant (7) * sarmacka odwaga, animusz (5) * popularny rozpuszczalnik (5) * nazwa ulicy w Bydgoszczy z Aleją Autografów (5)

12 minut – taka jest różnica między czasem środkowoeuropejskim a bydgoskim, wynikająca ze współrzędnych geograficznych miasta (18. południk). Godzinę można sprawdzać na te dwa sposoby, również nocą, kiedy obiekt jest podświetlony.

do diabła z tą gwarą bydgoską

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

55