Joleczka 33

kłódka
5
554 rozpoczęcia · 535 zakończeń · 496 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w dolnej kratownicy powstanie hasło. Ujawniono jedyną literkę B.

Latarnia morska z 1848 roku, położona na końcu malowniczego skalnego cypla, zbudowana została z ciosanego kamienia. Jej światło wskazuje bezpieczne wejście do portu w Breście. Obok latarni znajduje się wieża semaforowa marynarki wojennej. Cypel połączony jest z lądem kamiennym mostem. Latarnia ma 26 metrów wysokości, a zasięg światła wynosi około 35 km. Od 1989 roku jest w pełni zautomatyzowana, kierowana zdalnie z Brestu.
Wnętrze latarni nie jest udostępnione do zwiedzania, ale można podejść kamiennym mostem do jej podstawy. Wrażenia niezapomniane.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

57