30. Pantropa baletowa

7
407 rozpoczęć · 385 zakończeń · 329 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Pantropa: Odgadnięte wyrazy pomocnicze należy wpisać do diagramu zgodnie z numeracją, a następnie rozwiązać pantropę. Określenia wyrazów pantropy podano w przypadkowej kolejności. Początek wpisywania do odgadnięcia. Dopisane litery, czytane kolumnami, utworzą tytuły trzech baletów.

Nie wiem jaki jest zwyczaj wypowiadania się autora zadania na postawione zarzuty. Niestety nie mam czasu zaglądać w komentarze do swoich zadań ale dziękuję wszystkim , którzy się wypowiadają. I wydaje mi się, iż jeśli w źródłach encyklopedycznych występują dwie wersje tego samego słowa, i one obie są prawidłowe, wybieramy tę, która pasuje do odgadywanego słowa w diagramie (czyli w tym przypadku tilda - gdyż tylda tworzy nieistniejące słowo YDYLLA). Niestety nie jestem entuzjastą SJP, gdyż jest tam sporo błędów i dlatego nie wymieniam obowiązującego żródła.
Dla mnie najważniejsze jest to czy zadania się podobają i czy sprawiają przyjemność rozwiązującym.
Pozdrawiam wszystkich :)

To zadanie zostało skomentowane 14 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

23