Czary-mary-11

7
325 rozpoczęć · 234 zakończenia · 104 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka tematyczna: Hasła i określenia związane są z tematem przewodnim krzyżówki.

Jomitoko bardzo dobra kolekcja, bo łącząca wiele lektur, z Tolkienem, Sapkowskim i Rowling na czele. Tematyka bliska mi, więc było w miarę łatwo, chociaż zdarzyła mi się pomyłka. Moje ukłony!

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

15

Autorzy określeń

 jomitoka   nie grozi przy dobrej książce fantasy  ·  trener herosów  ·  w armii Saurona  ·  ich marzeniem kamień filozoficzny  ·  japoński demon wodny przerabiany u prof. Lupina  ·  stworzenia cokolwiek dziwne  ·  potwór pod postacią pięknej kobiety  ·  legendarny wieszcz kozacki  ·  zmieniacz czasu w posiadaniu Hermiony  ·  na czele Krasjan  ·  u Bretta nocą wychodzą z niej demony  ·  wilczy wierzchowiec orka  ·  walijski bóg Słońca  ·  najsłynniejsze stworzenie mityczne  ·  długi nóż w ręku Koniasza  ·  jedna z tańczących na finale mistrzostw świata w quidditchu  ·  odmiana smoka z jedną parą nóg i skrzydłami  ·  metal na nieumarłych  ·  na nodze Grovera, przyjaciela Percy'ego  ·  w "Harrym Potterze", do końca zły a jednak nie  ·  grecka wyspa na Cykladach  ·  Shrek lub Toadi  ·  zielarka; towarzyszka Naznaczonego  ·  matka bogów  ·  wspólny mianownik dla Willa Turnera i Parysa  ·  trupojad w Norze na strychu  ·  przysmak Golluma, tylko i wyłącznie na surowo  ·  strzeże dostępu na Morze Potworów  ·  wytatuowany runami  ·  przezwisko dopplera podszywającego się pod Biberveldta  ·  tytuł szlachecki Lancelota i Galahada  ·  zombie z Maślaną  ·  jedno z imion twórcy Jekylla i Hyde'a  ·  mały ciałem, wielki duchem mistrz jedi  ·  gatunek Aragoga  ·  wierzchowce w "Dziewiątym Magu"