Przekorka 03

6
328 rozpoczęć · 263 zakończenia · 211 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka przekorka: Diagram wypełniamy antonimami i oczywistymi przeciwieństwami rozwiązań sugerowanych przez opis hasła. Dla definicji "taki czas nastaje, gdy armia naprzeciw armii staje" jako rozwiązanie pasuje słowo "wojna", jednak do diagramu wpisujemy słowo "pokój", które jest antonimem „wojny”. Wiele innych definicji sugeruje oczywistą nieprawdę: np. " jak gminna wieść niesie, nie znajdziesz go w lesie" - prawidłowe rozwiązanie to "drzewo", a dla opisu "na palcu żonatego nie znajdziesz jej kolego" – właściwe słowo to "obrączka".

W końcu załapałam, o co w tym chodzi.

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

38

Autorzy określeń

 irbisp   niejeden z żalem ją wspomina - zza zachodniej granicy limuzyna  ·  radosne słowa powtarzane wciąż od nowa  ·  wielce utalentowana, za swą wiedzę podziwiana  ·  spotyka człowieka prawego, za jego czyny podziwianego  ·  na widok młodej pary opuszczane, przy weselnym stole niewskazane  ·  mój drogi botaniku, to drzewo nie rośnie w tropiku  ·  mielizna - płycizna  ·  takie komnaty nie dla dyplomaty  ·  w wykonaniu diwy, maraton to prawdziwy  ·  przez władcę-pana, poddanym wypłacana  ·  a to ci gratka, do spłacenia długi dziadka  ·  cecha, która charakteryzuje gbura  ·  twierdzi jedna franca, że to nie jest flanca  ·  przez monarchę nie lubiana, z dworu wygnana  ·  wynajmuje i za czynsz kasuje  ·  tam każda dziecina edukację swą rozpoczyna  ·  każdy ateista z nauk księgi tej korzysta  ·  otwarcie z każdym dyskutuje, tolerancja poglądów go cechuje  ·  na kompasie wyznaczyć nie da się  ·  przez biskupa wyrażone uznanie, wieńczące jego kazanie  ·  od dziadusia dla wnusia  ·  anielska strona Tysona  ·  plebejusz znany znad Sekwany  ·  na widok akcji powtarza: giełda mnie przeraża!