12. Uzupełnianka

4
468 rozpoczęć · 449 zakończeń · 427 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Uzupełnianka:
Do diagramu należy wpisać poziomo hasła, których określenia podano w przypadkowej kolejności. Wraz z ujawnionymi literami utworzą one nowe, dłuższe wyrazy. Po wypełnieniu diagramu w zaznaczonej kolumnie oraz pod diagramem powstaną hasła.

Definicje:

* barwa ciepłego morza
* monarszy strój
* na głowie rektora
* najemnik folwarczny
* pełna goryczy
* pływają w poprzek rzeki
* przymusowa rozgrywka w tysiącu
* rzucany przez diamenty

W okresie 20-lecia międzywojennego polscy sportowcy zdobyli łącznie 120 medali różnych imprez sportowych: igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Najwybitniejszy polski skoczek narciarski, ale też dwuboista i alpejczyk, karierę sportową rozpoczął właśnie w tym okresie i uczestniczył w dwóch przedwojennych olimpiadach. Przez kibiców został wybrany najlepszym sportowcem Polski w roku 1938. Podczas wojny był kurierem tatrzańskim, a potem wrócił do wyczynowego sportu.

Super, pozdrawiam (F)

To zadanie zostało skomentowane 6 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

43