11. Joleczka-szyfr

3
587 rozpoczęć · 575 zakończeń · 539 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka-szyfr: Po prawidłowym rozwiązaniu jolki, której określenia podano w przypadkowej kolejności, w kratownicy pod diagramem ujawni się hasło.

Określenia wyrazów:

* gryzą pazury w piosence Rodowicz
* Haxhia, piosenkarka z Albanii
* obok szamponu
* otwory "bakowe"
* pokrętła lub do lizania
* stryjek wolał od niej kijek
* student jak Cezary
* wachlarz bogini

Jedna z najbardziej widowiskowych imprez folklorystycznych w regionie - prezentacja grup kolędniczych i obrzędowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Widowisko, które odbywa się od 50 lat, zawsze gromadzi tłumy uczestników i widzów. Zachwyca bogactwo, barwność i żywotność tutejszego folkloru, bożonarodzeniowych i noworocznych tradycji. Wiele emocji wzbudza konkurs trzaskania z bata, służącego odpędzaniu złych mocy.

Przejechałem się na tym pioruńskim wachlarzu, nie mogłem go nigdzie znaleźć - jako synonimu. Niedoskonała, niestety, Wikipedia nie znalazła słowa "ogi".

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

51