029. Uzupełnianka

kłódka
5
468 rozpoczęć · 429 zakończeń · 408 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Uzupełnianka:
Do diagramu należy wpisać poziomo hasła, których określenia podano w przypadkowej kolejności. Wraz z ujawnionymi literami utworzą one nowe, dłuższe wyrazy. Po wypełnieniu diagramu w zaznaczonej kolumnie oraz nad diagramem powstaną rozwiązania.
Określenia wyrazów:
* ciągną je góralskie koniki
* husarz z czterema skrzydłami
* kolor egzotycznych mórz
* Lars von …, skandalista Hollywoodu
* nieuczesane aforyzmy
* pije wino w pracy
* pledzik oseska
* Wołga lub Nysa
* zadrapania, skaleczenia

Wydarzyło się to 10 czerwca 1725 r. Czerwony kur zajął miasto, a mieszkańcy nijak nie mogli ugasić ognia. Żywioł strawił już kościół, ratusz, spichlerz i wiele domów. Bezsilni mieszkańcy padli na kolana i śpiewać religijne pieśni zaczęli. Wtem zjawił się jeździec piękny i jaśniejący. Od modłów mieszczan oderwał i sprawnie nimi dyrygując, na nowo akcję gaszenia rozpoczął. Sam też dzielnie i wytrwale pracował. Niewiele uratowano, ale nad ranem nadzieja wstąpiła w ludzi. Miasto odbudowano, zachowano przy tym stary układ ulic, który obecnie ma wartość zabytkową. Dzisiaj to piękne miasto letniskowe.
Co do nieznajomego wybawcy - nie wiadomo kim był. Wiadomo, że jeden ze świętych na freskach w odbudowanym kościele, ma twarz tajemniczego przybysza.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

60