10. Pół na pół

6
473 rozpoczęcia · 460 zakończeń · 423 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
W górnej części diagramu ujawniono wszystkie litery S, natomiast w dolnej - wszystkie litery M.

Określenia wyrazów:

ateńska rada starszych * autor "Słońca Arizony" * Bergman, reżyser * bona, piastunka * indiańskie trofeum * komiksowy człowiek-nietoperz * korniszony * kremówka * magiczny napój * miasteczko nad Moszczenicą * między Kazimierzem a Tetmajerem * opłata za naukę * policyjny obchód * Rauni Magga, poetka lapońska * renifer tundrowy * spóźniony w wierszu J.Tuwima * starszy pan * strumyk * szałas Winnetou * Tadeusz Kurtyka, prozaik * w środku porzeczki * wiele wie, alfa i omega * włoski na ziemniakach

Jaskinia jest atrakcją Ojcowskiego Parku Narodowego. Ma 320 m długości, w tym 2 duże sale (Rycerska, Sypialnia) i 2 mniejsze oraz kilka korytarzy. Posiada udogodnienia w postaci oświetlenia i drewnianych schodków. Zwiedza się ją z przewodnikiem.
Jaskinia słynie z legendy o piastowskim księciu, który ukrywał się tu przed czeską armią Wacława II. Współczesna brama jaskini, stylizowana na sieć pajęczą, nawiązuje do tej legendy. Kiedy zwiad ujrzał w otworze pająka w nietkniętej sieci, uznał, że nikt nie mógł tędy przejść. Tymczasem książę dostał się do środka drugim, niewidocznym z tego miejsca otworem.

Dawno, dawno temu lubiłam motocyklowe wycieczki z dziadkiem Julianem. Był wspaniałym przewodnikiem po Ojcowie ( i nie tylko).
Dziękuję za różnorodne zestaw, piękne miejsca.

To zadanie zostało skomentowane 10 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

51