08. Wężojolka

kłódka
6
389 rozpoczęć · 373 zakończenia · 343 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Miejsca wpisywania haseł - do odgadnięcia. Przy definicjach wężówki podano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropkami zaznaczono miejsca połączenia haseł tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Zaczynamy od ujawnionej litery "K”. Pierwszy wyraz wpisujemy do dołu i kierunek zmieniamy wtedy, gdy diagram na to wskazuje.
POZIOMO:
piosenkarz kabaretowy * ptasia dzierlatka * uleganie nagłemu lękowi * zapożyczenia z języków obcych
WĘŻÓWKA:
adżarska lasagne (5) * katastrofa żywiołowa (9) * maleńka różnica (8) * myśl, dewiza życiowa (5) * osobnik rodem z Nowej Soli (11) * pokrycie sofy (9) * pora rorat (6) * rzymski odpowiednik Boreasza (7) * zaginiona bursztynowa (7)

Jaskinia Niedźwiedzia jest największą jaskinią Sudetów, doskonale przygotowaną do zwiedzania. Korytarze ciągną się horyzontalnie na kilku poziomach, ale zwykli turyści mogą poruszać się tylko na poziomie środkowym. Małe grupy oprowadzane są przez przewodnika, który opowiada nie tylko o tym co widać, ale też o powstawaniu jaskiń, ich historii i znaczeniu. Atrakcyjne oświetlenie kieruje nasz wzrok na niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatę naciekową. Na dnie widać liczne jeziorka, misy martwicowe wypełnione wodą. Eksponowane są też modele zwierząt epoki lodowcowej, których kości znaleziono po odkryciu jaskini.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48