Kod-Pana-Tadeusza-17

4
1850 rozpoczęć · 1220 zakończeń · 909 rozwiązań
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryte słowa: Diagram należy uzupełnić rzeczownikami w mianowniku, powstałymi po wybraniu kolejnych liter z określenia słowa. Przykładowo, w określeniu "Coś do pokazania" ukryte jest słowo "OPOKA" - jako "coś dO POKAzania".

Szkoda, że to już koniec tych krzyżówek. A kopanie to rzeczownik pochodzący od czasownika czyli rzeczownik - odmienia się przez przypadki!

To zadanie zostało skomentowane 24 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

36

Autorzy określeń

 system   Strzelcy stali, i każdy ze strzelbą gotową Wygiął się jak łuk naprzód, z wciśnioną w las głową;  ·  Ślubny, szuka na łące; a Rejenta dama Jeszcze u gotowalni, choć śpieszy się sama  ·  Tłoczy się do drzwi ciżba, pewnie idą w kuchnię; Dostali szable, pewnie krwawy bój wybuchnie.  ·  Tak dla osobliwości jako dla pamiątki, Anieli zawiesili jego martwe szczątki.  ·  Tace ogromne, w kwiaty ślicznie malowane, Na nich kurzące wonnie imbryki blaszane  ·  Robak wsparty na stole wpółgłośno rozprawiał, Tłum szlachty go otaczał i uszy nadstawiał,  ·  On słyszał! oni jeszcze słuchali - nareszcie Słyszą: jeden pies wrzasnął, potem dwa, dwadzieście,  ·  I Tadeusz wzrok stryja ku drzwiom odprowadzał, I z nim na miejscu pustym oczy swe osadzał.  ·  Tymczasem, bracie, z Hrabią trzeba przyjść do zgody; Jest to dziwak, fantastyk trochę, ale młody,  ·  I lał srebrzysty likwor w kolej, aż na końcu Zaczęło złoto kapać i błyskać na słońcu.  ·  I pilnując się z bliska Gerwazego boku, Aż Saka, syna swego, postrzega w natłoku.  ·  Starzec, wiek przegwarzywszy, chciał spoczywać w gwarze, Milczenie go budziło ze snu: tak młynarze,  ·  Moja Siora powiła małego Jankielka, Ja dziś traktuję wszystkich, a muzyka wielka!  ·  Tylko otwarta wojna albo pojedynek. Raz tylko! Panie, daj mu wieczny odpoczynek,  ·  Puszczano wtenczas za nim dla zabawki smycze I na konikach małe goniły panicze  ·  Tadeusz spał pod oknem; sam ukryty w cieniu, Leżąc na wznak, cudnemu dziwił się zjawieniu,  ·  Świat mu zawiążesz! wierz mi, kląć was kiedyś będzie! Zakopać taki talent w lasach i na grzędzie!  ·  Od których słyszy, że pan i dworska drużyna Ruszyli tłumnie, zbrojnie, drogą do Dobrzyna.  ·  Aż na dygnienie Zosi krzyknęła z rozpaczy: "Ja nieszczęśliwa! Zosiu, widzisz, co to znaczy  ·  Po guzy, ale razem po zapłaty hojne. Tak żołnierz, który strawił życie tocząc wojnę,  ·  Wiesz, że gdy Imperator zatwierdza ukazy, Z łaski swej często karę powiększa dwa razy.  ·  Wszystkie złośliwe, ostre. Dawniej człek dostatni, Schedę ojca swojego i majątek bratni,  ·  Kwestarz nie był u stołu; miejsce Bernardyna Po prawej stronie męża ma Podkomorzyna.  ·  Że pewnie przeznaczeniem będzie tej dziewczyny Pogodzić dwie od dawna zwaśnione rodziny.  ·  Tadeusz, na którego niespodzianie spadał Grom taki, wstał zmieszany, chwilę nic nie gadał,  ·  Nagotowane z rana, bo od rana wiedział, Że u wieczerzy będzie z mnóstwem gości siedział.