003. Jolka z wężykami

5
536 rozpoczęć · 498 zakończeń · 425 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Po prawidłowym rozwiązaniu jolki, w zaznaczonych polach oraz u dołu diagramu, pojawią się powiązane ze sobą hasła. Ujawniono wszystkie literki U.

Opisy haseł

brudnica w habicie * dla niego pacha to papacha * do kopania, rzucania lub wsadzania * ekstrakt kawy z PRLu * frajer do roweru * grupa trzymająca władzę * jest po to, by ją łamać * kiepski pistolecik * lewus, mańkut * majaki na haju * otwór na śmieci w bloku * pielęgnice krzyżówkowate * setka z jodem w kuchni * siara, pryta, alpaga * szwedzki nas zalewał * Tartakower, mistrz szachowy * upiory z Celebesu * w domu najczęściej pod zlewem * wystawa z jednym okazem * z pastą wyciskana z wieczora i rana

Piękna miejscowość letniskowa i piękne, czyste jezioro z leśnym rezerwatem otoczonym wodami. I miasteczko, i jezioro położone są w otulinie obszaru przyrody prawnie chronionej.
Z miastem związana jest legenda o wielkim i okrutnym raku, który pustoszył okolicę, niszcząc łodzie, ogrodzenia, a nawet domy mieszkańców. Bestię przechytrzył młody i pomysłowy kowal, który własnoręcznie wykutym łańcuchem z hartowanej stali, przytwierdził potwora do dna jeziora. Rak nie mogąc się wydostać, śpi w głębinach po dziś dzień.

Ciekawa :)

To zadanie zostało skomentowane 11 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

43