06. Nakładanka

5
444 rozpoczęcia · 403 zakończenia · 359 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wyrazy w poszczególnych rzędach różnią się dwiema literami (zaznaczone pola). Litery zaznaczone w prawym diagramie, czytane kolejno rzędami, utworzą rozwiązanie.

Opisy diagramu prawego (w przypadkowej kolejności):

bycza wyliczanka * dobre imię * grupa docelowa * kładziona na talerzu * kruszywo na drodze * ma kasy jak lodu * nie fruwa, bo nie umie

Twórca nowoczesnej kartografii polskiej, wybitny geograf, kartograf i geopolityk. Opracował wielki atlas geograficzno-statystyczny przedstawiający obraz Polski pod każdym względem: fizjograficznym, narodowościowym, gospodarczym i kulturalnym. Z atlasu tego i z ogromnej wiedzy autora, wchodzącego w skład polskiej delegacji, korzystano podczas pertraktacji na Konferencji pokojowej w Paryżu w sprawie granic odrodzonej po zaborach Polski.
Profesor założył we Lwowie słynny instytut kartograficzny i wydawnictwo "Książnica-Atlas", a w 1923 r. pierwsze na świecie czasopismo kartograficzne - kwartalnik "Polski Przegląd Kartograficzny".

Jak można się skarżyć, że się straciło czas przy rozwiązywaniu zadania? To głupota do kwadratu. A może by tak pofruwać? Ja dziękuję za super zadanie. Naturalnie też mi zabrało trochę czasu, ale ja go tu właśnie miło spędzam. Pozdrawiam Autorkę (F)

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

41