BaJolka z wkładką 16

6
305 rozpoczęć · 283 zakończenia · 217 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Najpierw rozwiązujemy małe krzyżóweczki, ich wyrazy są częścią większych wyrazów Jolki, którą rozwiązujemy w następnej kolejności. Niektóre hasła traktujmy z "hetmańskim przymrużeniem oka" ;>)
Pomieszane określenia mini krzyżówek:
- człowieczy w piosence A.German
- horror - Dagmara Domińczyk jako Terry
- ropucha zawleczona do Australii
- skrótowo o Lalce Prusa
- twaróg w serdaku
- utwór skierowany do młodości
- w kosmos lub na Okęciu
- wymarły byk w turnieju
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.

Te liloczuby.Myślę że turaki są w porządku.Proszę o uznanie.

To zadanie zostało skomentowane 13 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

30

Autorzy określeń

 BaJo   nepalski nóż zrobiony z kurek  ·  smakoszka, wytrawna znawczyni  ·  lilioczuby z rakiem wewnątrz  ·  jak sama nazwa wskazuje - ma dużo nóg  ·  pilotka na usługach rolnych  ·  narobił hałasu w Szczebrzeszynie i ma tam pomnik  ·  nasycanie alkoholem  ·  czynnik wabiący np. kolor, zapach  ·  pan Wołodyjowski i jego żołnierze  ·  pijalnia wody z pijakiem  ·  amerykański torbacz bez torby lęgowej  ·  roślina rosnąca w innym klimacie  ·  serial Dejczera z Szycem w roli głównej  ·  roztropność z atrybutem Temidy  ·  nerwowo-mięśniowe zbudowane z miocytów  ·  potomek Egigwy wg Centkiewiczów  ·  karana Ankara zmieszana przez kanara i powstają tajniki  ·  obok zagryzania po wychyleniu toastu  ·  Daria zepsuła "radia" i otrzymała tkaninę  ·  uroczysta wieczerza w święto Paschy z deseru?  ·  jeden z elementów określających przedmiot  ·  zgina się w stawidle  ·  błona surowicza w jamie brzusznej  ·  istotka, żyjątko  ·  sarmacki gniew, uraza  ·  między burdygałem a serrawalem  ·  przyszła maciora - wyszła z kalosza