40. Ułóż sam

8
412 rozpoczęć · 367 zakończeń · 195 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Ułóż sam:
Alfabet podzielono na osiem ponumerowanych grup liter. Liczby w kratkach diagramu informują, w którym zestawie mieści się dana litera, np. słowu LITERA odpowiadałyby cyfry: 437261. W zadaniu należy użyć wszystkich z podanych poniżej liter. W diagramie występują tylko rzeczowniki pospolite w mianowniku (dwa w l.mn.).
GRUPY LITER:
1. A Ą B C
2. Ć D E Ę
3. F G H I
4. J K L Ł
5. M N Ń O
6. Ó P R S
7. Ś T U W
8. Y Z Ź Ż

To był najgłośniejszy proces sądowy II RP. Sprawą żyła cała opinia publiczna, a prasa poświęciła jej tysiące artykułów. Ale i temat był niezwykle chwytliwy: nieszczęśliwa miłość, która kobietę doprowadziła do ponurej zbrodni. Zamordowana została nastolatka, Lusia Zarembianka, córka wziętego architekta. O ten czyn oskarżono guwernantkę, która jednocześnie prowadziła dom Zaremby, a której Lusia nie lubiła za jawny romans z ojcem. Nieudolnie zbierano dowody, cały proces był poszlakowy, opierał się na zeznaniach młodszego brata Lusi, który za każdym razem zmieniał ich treść na niekorzyść guwernantki. Zainteresowanie procesem graniczyło wręcz z obsesją, a oskarżona przez opinię publiczną została uznana za winną zanim jeszcze sąd wydał wyrok.

Dwa dni szukałam wyrazu z literką f - znalazłam. Udało się bez wpadki. Hurra!

To zadanie zostało skomentowane 26 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

36