Kod-Pana-Tadeusza-06

4
902 rozpoczęcia · 851 zakończeń · 768 rozwiązań
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryte słowa: Diagram należy uzupełnić rzeczownikami w mianowniku, powstałymi po wybraniu kolejnych liter z określenia słowa. Przykładowo, w określeniu "Coś do pokazania" ukryte jest słowo "OPOKA" - jako "coś dO POKAzania".

po co sobie utrudniać życie jakąś ZYNIĄ, kto wpisał proste słowo, nie musi WYĆ o punkty
pozdrawiam

To zadanie zostało skomentowane 11 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

30

Autorzy określeń

 system   Żałośnie! biegą szczwacze: już leży bez ducha, A charty mu sierć białą targają spod brzucha.  ·  Wiedział, że niecierpliwa młodzież teraźniejsza, Że ją nudzi rzecz długa, choć najwymowniejsza.  ·  Już przyszło oficerów kilku, tłum żołnierzy; Lud ich otacza, patrzy, ledwie oczom wierzy  ·  I panien nie zabawia przez rozmowy grzeczne, Z których by wychowanie poznano stołeczne;  ·  Przynajmniej tom skorzystał, że mi w moim domu Nikt nigdy nie zarzuci, bym uchybił komu  ·  Że ma romans, z dziesięciu razem kochankami? Mów prawdę: chcesz mnie rzucić!". - Zalała się łzami.  ·  I ludziom. Nieraz zając zdybany w kapuście Skacze skryć się w konopiach bezpieczniej niż w chruście  ·  Jeden za drugim lecą, miecąc krople dżdżyste, Wielkie, jasne, okrągłe, jak grady ziarniste.  ·  I rzekł śmiejąc się: "Niech tam sobie, kto chce, chwali Niemców cywilizacją, porządek Moskali;  ·  "Lecz za to w trzecim gronie dzieje się inaczej: Tu mówca musi łowić za pasy słuchaczy  ·  Przed czasy mieszkał w morzach, ale po potopie Zdechł z niedostatku wody; więc na niebios stropie,  ·  Różnych roślin: pokrzywa i krokos czerwony, Żółta dziewanna, szczyru barwiste ogony  ·  Ażeby stanowisko zająć konopiane, Które z przodu ciągnie się aż pod dworską ścianę,  ·  Tylko jeden Konewka, któremu w powiecie Nie znajdziesz równie mocnej głowy przy bankiecie  ·  A chrapali tak twardym snem, że ich nie budzi Blask latarek i wniście kilkudziesiąt ludzi  ·  Goście głodni, chodzili daleko na pole; Myśliłem, że dziś z nami nie będziesz przy stole".  ·  Gdy nie widział we dworze rosyjskich żołnierzy Ani jarmułek, ani czerwonych kołnierzy,  ·  I "cap!" Tadeuszowi wrzasnął tuż nad uchem; Tadeusz i sąsiadka, tym głosu wybuchem  ·  Na miejsce naznaczone zapewne się stawi, Rozprawim się; a jeśli Bóg pobłogosławi,  ·  Gdy nagle Telimena zrywa się z siedzenia, Rzuca się w prawo, w lewo, skacze skroś strumienia  ·  Rzucając na stół kiesę ciężką dukatami: "Państwo Lachy, już jest ta gadka między wami  ·  On potem w Hiszpaniji, gdy nasze ułany Zdobyły Samosiery grzbiet oszańcowany  ·  Szeroko wyciągają ostrożaste pięty; Za nimi z wolna indyk sunie się odęty,  ·  Panna Wojska włożywszy okulary sine, Zabawiała kabałą z kart Podkomorzynę.  ·  Lewy ciemniejszy nieco, jako twarz młodziana Smagława, i już męskim puchem osypana.