T1 Rebus

4p
460 rozpoczęć · 460 zakończeń · 117 rozwiązań · autor:  

Poprawne rozwiązanie

Wydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Rebus metagramowy: Rebus metagramowy.
W każdym odgadniętym członie należy zmienić jedną z liter na inną.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

16

Komentarze

nie rozumiem, rozwiązań tego rebusu... Skoro odpowiedź jest "juk", to czemu nie może być "jak"? Skoro odpowiedź jest "lama", to dlaczego nie można tego zmienić na "lawa"?

Corti,poczytaj na forum o jubileuszu i wszystko samo się ułoży.

Corti, odpisałem Ci naszą pocztą.

A kto powiedział, że rozwiązanie musi mieć związek z aktualnościami naszego serwisu, i że trzeba się z nimi zapoznać przed turniejem? Myślę, że może tak być, ale jak wtedy brzmiałoby rozwiązanie? Ja miałem problem z tarką. Chociaż tara to nie to samo, ale innych pomysłów nie miałem. Nie wiedziałem, że słowa odgadnięte z obrazków nie muszą spełniać warunków haseł krzyżówkowych tj. być rzeczownikami w mianowniku lub liczebnikami. Tylko jeden rebus dotąd rozwiązałem, ten ostatni codzienny, i tam wszystko, od gór po Macdonald, było rzeczownikami.

Wjanku, nikt nie uprzedzał o tematyce rebusu, bo nie było takiej potrzeby. Jeśli ktoś na to wpadł, miał po prostu łatwiej. Nie dotarły do mnie żadne sygnały o problemach z tym zadaniem, więc nie widziałem potrzeby robienia poradnika, ale widzę że w przyszłości może się przydać. Są zresztą w Necie miejsca, gdzie można samemu zapoznać się z zasadami konstrukcji i rozwiązywania rebusów, a jest ich wiele rodzajów. Jeśli miałeś wątpliwości jak się zabrać za to zadanie, można było zapytać - jeśli nie na forum, to naszą pocztą, która bardzo dobrze się sprawdza. Ze swej strony obiecuję, że przy następnym rebusie pojawi się na naszym forum odpowiednia "instrukcja obsługi".
Na marginesie chciałem przypomnieć, że w czasie trwania turnieju zgłoszono o kłopotach z "Ciągiem" - i nic dziwnego - to również zadanie zupełnie nowe na naszej stronie. Mam nadzieję, że tych kilka uwag poczynionych przeze mnie na forum, pomogło przy jego "rozgryzaniu".
Pozdrawiam.

a psia skórka! literka "y" mi się nie zapisała i zostało "e". kurka-pałka jak ja tego nie lubię.....

Przepraszam, Dzejdi, trochę zamieszałem bo nie podałem do kogo się zwracam. Pierwsze zdanie było do Kolora, reszta do Cortiego bo byłem ciekawy jakie znalazł rozwiazanie z 'jak' i 'lawa'. Nie mam zastrzeżeń, jestem tu dla zabawy, nie dla rywalizacji, a rozwiazywałem dlatego, że później już by się nie dało. Chciałem tylko opowiedzieć co na tym obrazku widziałem, 'tarcie' też widziałem, ale rozbawiło mnie, gdy się dowiedziałem, że powinienem tam zobaczyć 'trze'. Pozdrawiam.