0976. Anagramówka

6
349 rozpoczęć · 320 zakończeń · 296 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Anagramówka: W pierwszej kolejności należy odgadnąć hasło, które można z przymrużeniem oka określić jako "rondelek siepacza" i wpisać je w kolorową kolumnę. Następnie, na podstawie określeń podanych w przypadkowej kolejności, trzeba znaleźć odpowiednie słowa. Hasła poziome, przed wpisaniem do diagramu, muszą zostać zanagramowane, natomiast pionowe anagramowaniu nie podlegają. Hasła poziome wykorzystane w krzyżówce są rzeczownikami pospolitymi w mianowniku liczby pojedynczej, występującymi w sjp.pl. Ujawniono wszystkie litery B występujące w diagramie. Po rozwiązaniu krzyżówki z boku pojawi się hasło.

@szutek, u mnie idą na dwór, idą na pole, o Kresach śpiewają, mówią po śląsku, dziergają, sztrykują. Jedzą kutię, makówki, placki i kołocze. ... Wszystkie dzieci lubią Zajączka i tytki w pierwszej klasie.
Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 13 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

53