T8 Krzyżówka apokaliptyczna

6p
222 rozpoczęcia · 222 zakończenia · 101 rozwiązań · autor:  

Poprawne rozwiązanie

Wydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Litery składające się na tytuł filmu "CZAS APOKALIPSY" należy "rozsypać" i ułożyć z nich dwa wyrazy poziome krzyżówki. W taki sam sposób i korzystając z tego samego zestawu liter, należy ułożyć trzy wyrazy pionowe. Wszystkie szukane słowa są rzeczownikami w mianowniku, przy czym jedno z nich to nazwa własna (nazwisko malarza), inne jest nazwą ptaszka, jeszcze inne - drzewka, a jedno z pozostałych słów jest w liczbie mnogiej.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

10

Komentarze

Słowa , które występują w moim rozwiązaniu składają się z liter "CZAS APOKALIPSY" i odpowiadają wskazówkom zawartym w opisie zadania.Jest nazwisko malarza -Picasso, jest nazwa ptaszka -pliszka, jest nazwa drzewka -lipa, a jedno z pozostałych słów jest w liczbie mnogiej -papki(od słowa papka), ostatnie słowo to lizys , które występuje w SJP. Dlaczego w takim razie to rozwiązanie nie jest poprawne , skoro słowa spełniają wymogi z opisu?

W opisie nieprzypadkowo użyłem słowa: "rozsypać", zwrotu: "korzystając z tego samego zestawu liter" oraz podpowiedzi: "drzewko" - nie "drzewo" (lipka) i "ptaszek" - nie "ptak" (zapylak).
Jeśli rozsypie się klocki z literami CZAS APOKALIPSY to po zabraniu klocków składających się na słowo PICASSO, pozostaną litery: AAKLPYZ, z których nie da się ułożyć słowa PLISZKA.
W tej grze bierze udział dokładnie czternaście konkretnych liter. Trzy słowa pionowe również muszą dać się ułożyć z dokładnie tych samych czternastu "klocków".
Rozumiem pośpiech i emocje towarzyszące turniejowi, ale nie mogę tego rozwiązania uznać za prawidłowe.
Pozdrawiam.

Dziękuję za wyjaśnienie, teraz rozumiem swój błąd. Faktycznie nie zwróciłam uwagi na to słowo "rozsypać".
Pozdrawiam.