08. Ślimaczek-szyfr

5
451 rozpoczęć · 421 zakończeń · 403 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Do diagramu należy wpisać ciąg odgadniętych na podstawie definicji słów, rozpoczynając od pola ze strzałką. Dla ułatwienia kropką zaznaczono miejsce wpisania pierwszych liter kolejnych słów. Ostatnia litera jednego słowa jest zarazem pierwszą literą następnego. Po prawidłowym wypełnieniu ślimaczka, na dole odczytamy hasło.

* cioteczny krewny
* dawno został wymyślony
* Hieronim, malarz niderlandzki
* Ingeranna Krohn, reżyserka
* myśli zostawił potargane
* tkwi w kadzi, szpunt
* tyci korzeń
* zajmuje się obróbką jantaru
* znak w herbacie

Całe życie spędził w prowincjonalnym miasteczku galicyjskim, którego nie mógł opuścić na dłużej, bo wszędzie czuł się obco. Był człowiekiem zakompleksionym i nietowarzyskim, chorobliwie nieśmiałym. Korespondował i przyjaźnił się z Witkacym i Gombrowiczem, a także z Zofią Nałkowską, która stała się jego protektorką, a nawet połączył ich przelotny romans. Stał się ważną postacią polskiej literatury. Niewiele osób wiedziało, że był też grafikiem. Mieszczańskie otoczenie szokował perwersyjnymi rysunkami, na których przedstawiał kobiety demoniczne, górujące nad skarlałymi mężczyznami.

Popieram kulturę, a tym samym przypominanie zapomnianych artystów, np. w formie zadań krzyżówkowych. Serdecznie dziękuję (F)

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

45