Kryptarytm 001

9
1008 rozpoczęć · 752 zakończenia · 619 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Kryptarytm: Litery w wyrazach należy zastąpić cyframi, tak aby otrzymane liczby utworzyły poprawne dodawanie. Takim samym literom odpowiadają takie same cyfry, a różnym literom - różne cyfry.
Oczywiście w rozwiązaniu występują wszystkie z 10 cyfr.

Jakiś czas temu zgłosił się do mnie jeden z szaradzistów z propozycją, że postara się ułożyć kryptarytm (albo kryptarytmy). Tą propozycją zwrócił moją uwagę na te zadania. I gdy tak czekałem (i czekam wciąż) na jego propozycję, wyszło mi takie coś. A łatwe toto nie jest. I dla układacza, i dla rozwiązujących. Czyli - zadanie jest moje, choć pomysł na nie ktoś mi podsunął.
Miłej zabawy!!!

Parę minut i już zrobione. Fajne zadanie, lubię kryptarytmy. Do gapa 50 - a mnie podpowiedź ułatwia rozwiązanie, bo zawęża ilość możliwych kombinacji :)

To zadanie zostało skomentowane 12 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

70