Kryptarytm 001

9
836 rozpoczęć · 637 zakończeń · 532 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Kryptarytm: Litery w wyrazach należy zastąpić cyframi, tak aby otrzymane liczby utworzyły poprawne dodawanie. Takim samym literom odpowiadają takie same cyfry, a różnym literom - różne cyfry.
Oczywiście w rozwiązaniu występują wszystkie z 10 cyfr.

Jakiś czas temu zgłosił się do mnie jeden z szaradzistów z propozycją, że postara się ułożyć kryptarytm (albo kryptarytmy). Tą propozycją zwrócił moją uwagę na te zadania. I gdy tak czekałem (i czekam wciąż) na jego propozycję, wyszło mi takie coś. A łatwe toto nie jest. I dla układacza, i dla rozwiązujących. Czyli - zadanie jest moje, choć pomysł na nie ktoś mi podsunął.
Miłej zabawy!!!

Podpowiedź jest raczej dodatkowym warunkiem, który utrudnia rozwiązanie zadania. Gdyby nie ona to zadanie miałoby więcej niż jedno rozwiązanie.

To zadanie zostało skomentowane 9 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

65