05. Jolka-szyfr

4
474 rozpoczęcia · 463 zakończenia · 446 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka-szyfr:
Po prawidłowym rozwiązaniu jolki, której określenia podano w przypadkowej kolejności, pod diagramem ujawni się hasło.

Połączyła ich wielka miłość, niemal od pierwszego wejrzenia. Ona wywodziła się z rodu gruzińskich książąt kaukaskich, olśniewała urodą i wdziękiem. On należał do artystycznej bohemy stolicy, był birbantem, marzycielem i biedakiem. Dość szybko wzięli ślub. Relacje małżeńskie nie były łatwe, bo poeta miewał okresy ciągów alkoholowych, znikał z domu, awanturował się. Pierwsza tego rodzaju sytuacja przeraziła młodą żonę, ale po pewnym czasie nauczyła się przyjmować wybryki poety z kamiennym spokojem. Dla niego żona stała się muzą, przyjaciółką, kochanką i opiekunką, ucieleśnieniem ideału kobiecości. Poświęcił jej najpiękniejsze wiersze.

Ciekawe, jaki jestem nieudacznik. Dopiero teraz odkryłem ten "dział" z międzywojnia. A tak w ogóle to chętnie skorzystałbym z jakiegoś przewodnika po portalu. Pozdrawiam i dziękuję za przyjemność (F)

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44