53. Jolka z zaklinaczem

6
571 rozpoczęć · 520 zakończeń · 465 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Opisy w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery G. Dwie brakujące litery kolorowych haseł same "wskoczą" na swoje miejsce.

Opisy haseł

biały cudzoziemiec w Meksyku * dawny piechur niemiecki * gwóźdź programu z francuska * kobiecy miesięcznik pod redakcją Anny Jurgaś * krążek kasynowy * leży pod węglem * makak berberyjski * milczą przy śpiewającej duszy * największy kot na świecie * osobistość, prominent * ostra papryczka * posąg przed wigwamem * słynne dnieprzańskie progi * tatrzański szczyt jak część hełmu rycerskiego * tytuł żony cesarza rzymskiego * zmiany zachodzące w wierzchniej warstwie metalu, wywołane obróbką plastyczną

Młodzieżowa saga, będąca kalką chyba wszystkiego, co w fantastyce było ważne. Oddać więc należy autorowi, że jest oczytany. :-) Czemu więc zadanie o tej pozycji? Po pierwsze: to dobra lektura dla początkującego czytelnika fantasy. Sprawa druga: na uwagę zasługuje sposób przebicia się do wydawnictw. W dobie Facebooka i Tweetera - można zacząć od bloga! No i trzy - ciekawe przemycenie do krainy fantasy współczesnych lajków, subskrypcji i internetowego obserwowania (following).
Hasła dodatkowe to tytuł, nazwa krainy (pisanej w sadze dwojako, bo i tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia) oraz imię i nazwisko autora.

8 (Y)\o/

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48