Anagram 09

6
334 rozpoczęcia · 301 zakończeń · 227 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Anagramówka: Po odgadnięciu haseł w diagramie A, diagram B należy wypełnić anagramami odgadniętych haseł z diagramu A nie zmieniając ich kolejności tak aby w zaznaczonej kolumnie powstało końcowe rozwiązanie czytane z góry na dół. W diagramie B ujawniono wszystkie litery Z. Wszystkie anagramy to rzeczowniki pospolite w liczbie pojedynczej, znajdujące się w sjp.pwn.pl.

definicja.net i info.pl nie są wiarygodnymi źródłami. Każdy może tam dodać definicję (nawet błędną) i na tej podstawie domagać się reklamacji. Hasła tam wpisywane i definicje nigdy nie są weryfikowane.
Polecam sprawdzenie w krzyżówki.info dwóch haseł:
JASKÓŁA - błąd zgłaszany dwa lata temu,
BZDURNORZECZNOŚĆ - mój mały eksperyment.
Analogiczne błędy występują w definicja.net.
Nie wiem i nie zamierzam sprawdzać kiedy i przez kogo i na potrzeby jakiej krzyżówki została dodana definicja lub hasło.
Wymienione powyżej źródła nigdy nie będą przez nas uznawane jeżeli będą to jedyne słowniki w internecie posiadające dane hasło lub definicję.

To zadanie zostało skomentowane 14 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

40

Autorzy określeń

 system   likier kminkowy  ·  korsarz  ·  zimowe legowisko niedźwiedzia     mariola1958   weksel ciągniony     irbisp   urządzenie służące do podmywania się  ·  powstaje z gąsienicy  ·  dawna broń sieczna w kształcie krótkiego, szerokiego miecza  ·  staroć  ·  ładunek     kolor40   rodzaj krzyżówki