Kod-Pana-Tadeusza-13

4
837 rozpoczęć · 780 zakończeń · 660 rozwiązań
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryte słowa: Diagram należy uzupełnić rzeczownikami w mianowniku, powstałymi po wybraniu kolejnych liter z określenia słowa. Przykładowo, w określeniu "Coś do pokazania" ukryte jest słowo "OPOKA" - jako "coś dO POKAzania".

Ja skończyłam wszystkie punktowane BEZBŁĘDNIE !!! Życzę wszystkim powodzenia !!!

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

25

Autorzy określeń

 system   Podniesione do góry węzłowate sznurki: " Ogórków chcesz Waść? krzyknął, oto masz ogórki.  ·  I zaraz obsaczniki, chytre nasłał szpiegi, By poznać, gdzie popasasz i gdzie masz noclegi;  ·  Pierwsza z nim po francusku zaczęła rozmowę; Wracał z miasta, ze szkoły; więc o książki nowe  ·  Przygotujemy wszystko, lecz wyjść nie czas jeszcze, Ja sam wyznaczę miejsce i czas wam obwieszczę.  ·  I lał srebrzysty likwor w kolej, aż na końcu Zaczęło złoto kapać i błyskać na słońcu.  ·  Grafiątko! ja cię! Tomasz! karabelę! Ja tu Nauczę ciebie mores, błaźnie, daj go katu!  ·  Wychowankę Wać Pani; oboje dostaną, Oprocz fortunki mojej, z łaski Jacka wiano  ·  Szli za końmi i tryumf mój zdobili świetny, Potem ich powieszono u podnoża Etny.  ·  Fora za drzwi! do korda! Tomasz, karabelę!" Wtem do Podkomorzego skoczą przyjaciele;  ·  Siedmią barw błyszczy razem: szafirowe razem, Razem krwawi się w rubin i żółknie topazem,  ·  Przebudza się Gerwazy, darmo się wydziera, Związany w kij do swego własnego rapiera:  ·  Długo szukano Płuta; on, w krzaku pokrzywy Zarywszy się głęboko, leżał jak nieżywy;  ·  Czy tylko prawda? Czy ty nie zwodzisz sam siebie?" "Prawda, zawołał Robak, jak Pan Bóg na niebie!  ·  Był to kometa pierwszej wielkości i mocy, Zjawił się na zachodzie, leciał ku północy;  ·  Kiedy się już do woli napili, najedli, Zwierza na wóz złożyli, sami na koń siedli  ·  Już mnie gadano, jużem kroki Waści badał! Asan bałamut i trzpiot, Asan kłamstwa gadał.  ·  Ruskie przysłowie mówi: Kto się mocno lubi, Ten, Panie Podkomorzy, i mocno się czubi.  ·  W którym rzędami flaszek białe sterczą głowy; Wybiera z nich największy kufel kryształowy  ·  (Tak każe przyzwoitość) nikt tam nie rozprawiał O porządku, nikt mężczyzn i dam nie ustawiał  ·  Honor każe". Rzekł, ruszył uroczystym krokiem, A Gerwazy szedł z tyłu w milczeniu głębokiem.  ·  A tam się czerwieniły wrzosiste pagórki, Strojne w brusznice jakby w koralów paciorki  ·  Przekonałam się zimą po krótkim pobycie W Wilnie, że ja na wiejskie urodzona życie  ·  Wiesz, że gdy Imperator zatwierdza ukazy, Z łaski swej często karę powiększa dwa razy.  ·  Krwią i mózgiem splamione. Trójkąt w sztuki pryska, A już w środku Kropidło grzmi, już Brzytwa błyska  ·  Że stali blisko siebie oba imiennicy I do jednej strzelili razem niedźwiedzicy.