3062. Jolka z komputerem

8
452 rozpoczęcia · 389 zakończeń · 338 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów. Ujawniono wszystkie litery D i jedyną literę F. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w dolnej kratownicy pojawi się hasło.

Opisy haseł

danie mamy * mały, a może wychłostać * dwie trzecie "Bajtka" * tarta lub jagodzianka * drzewo Libanu * raz * ezawór do komputera * rola nie dla aktora * mityczny awiator * razem z napitkiem do napełniania brzuszyska * od triasu do kredy * pruje seriami * duży but, który można założyć odwrotnie * budynek co zawiera duży ezawór do komputera * chiński agrest * istota świeczki * efekt cięcia kosztów * kuzyn zająca, ale bez ogona * pseudo gangstera * denny pracownik * pan starszy na sali * okrywa co komputer skrywa * winny, a nie zostanie skazany * prowizja gangstera * bywa krótki od wódki * nad popielnikiem * rudy w lesie z jedną nogą bez stopy * kronika jednego rodu * ladaco z glacą * często zieją ogniem w bajkach * plączesz nalot i dostajesz na malucha * dla portiera, sporo formy zawiera * najlepszy z cebulką, w jednym słowie zakręcony * chemiczny w małżeństwie

Zbudowany w 1946 r. w USA. Była to pierwsza maszyna pierwszej generacji. Ważył 27 ton i miał wymiary 30 x 2,4 x 0,9 m. i zajmował 167 metrów kwadratowych. Zużywał 160 kW mocy.

Big-Ben, punktacja mnie nie interesuje, bo nie dla niej rozwiązuję. Twoje krzyżówki nie są ani trudniejsze, ani bardziej zakręcone od zadań innych Autorów. Mam prośbę: WYPUŚĆ POWIETRZE I NIE OBRAŻAJ NAS, pisząc że "jeśli są zbyt trudne to zrobię łatwiejsze..." Z czasów Płomyczka i Swierszczyka dawno wyrosłem.

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44