Podwójne-20

3
2025 rozpoczęć · 1869 zakończeń · 1762 rozwiązania
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka homonimowa: Do diagramu należy wpisać homonimy - rzeczowniki mające kilka znaczeń. Każde słowo określane jest wielokrotnie, po jednym określeniu dla każdego znaczenia.

'Najlepsze kasztany są na Placu Pigalle" oraz "Zuzanna lubi je tylko jesienią". Natomiast szrotówek atakuje kasztanowca.
Nawet tak się nazywa - szrotówek kasztanowcowiaczek. Myślę jednak, iż nikt nie miał problemu z tym hasłem. Krzyżówki z tej serii bardzo mi się podobają.

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

45

Autorzy określeń

 system   płyn w owocach  ·  chroni wagony  ·  wuj z chaty  ·  niebezpieczny grzyb  ·  kawa, że strach  ·  odmiana wełny  ·  ptasia sztuka  ·  w torcie  ·  kraina w Indiach  ·  rodzime linie lotnicze  ·  krytyczna w fizyce  ·  C-dur  ·  rudobrązowy na podkowach  ·  zbierane na przeciwnika  ·  np 1:72  ·  atakowany przez szrotówka  ·  część encyklopedii  ·  w ringu zgiętą ręką  ·  płynny do mięsa  ·  wołanie o pomoc