Kosmiczna jolka 03

6
578 rozpoczęć · 523 zakończenia · 438 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Po rozwiązaniu jolki pod diagramem odczytamy hasło: nazwę obiektu w Układzie Słonecznym oraz jego odkrywcę. Ujawniono wszystkie litery K, Ł, S i Ż.

Opisy haseł

boleń pospolity jak junak * Chevrolet jak antylopa * do betonu z widią * droga równoległa do linii frontu * drugi szczyt Afryki * jednorazowy wsad do urządzenia przeróbczego * "konstytucja" stowarzyszenia * kwiaty rabatowe jak Ople * mięso z kasztana * mistrz, nauczyciel * model Nissana (z frazy "lata mi") * na gąsienicach i na stoku * najbardziej na północ wysunięta spośród Brytyjskich Wysp Dziewiczych * następca D. Trumpa * np. długoszpar * potomek Venoma przeciwnik Spider-Mana * stolica szwajcarskiego dystryktu Seeland * szczyt w Prealpach Szwajcarskich (2436 m n.p.m.) * tlenowce * trucizny * walizki, toboły * wieś w gm. Biskupiec (jak subiek)

?

To zadanie zostało skomentowane 8 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44