54. Йолечка

5
495 rozpoczęć · 474 zakończenia · 448 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Po prawidłowym wypełnieniu jolki w kolorowych polach czytanych rzędami oraz u dołu diagramu powstaną hasła powiązane ze sobą. Ujawniono wszystkie litery K.

„Ludzie ludziom zgotowali ten los” to najmądrzejsze słowa, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Nie ma co winić jakiejś ideologii, niestety w człowieku tkwi ciemna strona, która regularnie pokrywa karty historii krwią. Jesteśmy bardziej prymitywni, niż nam się wydaje. Od zezwierzęcenia dzieli nas cieniutka linia, którą łatwo przekroczyć. Nacjonalizm nie jest złem samym w sobie: tak jak i religia chrześcijańska, czy też buddyjska ma swoje krwawe dzieje. Szkoda, że nic się nie nauczyliśmy i wciąż powtarzamy te same błędy tylko z inna ideologią. Trzeba wybaczyć, ale nie zapominać w końcu wyciągnąć jakieś wnioski, nauczyć się czegoś i ewoluować. Kiedy się zapomina, wtedy powtarza się te same błędy i niewinni ludzie giną zamordowani w straszny sposób.

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

42