Kod-Pana-Tadeusza-05

4
1027 rozpoczęć · 959 zakończeń · 854 rozwiązania
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Ukryte słowa:

Diagram należy uzupełnić rzeczownikami w mianowniku, powstałymi po wybraniu kolejnych liter z określenia słowa. Przykładowo, w określeniu "Coś do pokazania" ukryte jest słowo "OPOKA" - jako "coś dO POKAzania". Dopuszczona liczba mnoga.

buziaczek, o co ci chodzi powinieneś wiedzieć że to co dobre nigdy nie ma za wiele.

To zadanie zostało skomentowane 13 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

34

Autorzy określeń

 system   Widać rzadko zwiedzany, mieszka w nim hołota, Bo brama sterczy bez wrot, ogrody bez płota,  ·  Nim kto w karczmę zajedzie i do drzwi zapuka; Z Napoleonem pobić Moskalów nie sztuka.  ·  On pierwszy zgodził kłótnie, często nawet krwawe, Między dwiema karczmami: obie wziął w dzierżawę  ·  Marszałka dworu; laskę ma na znak urzędu I tą laską z kolei, jako mistrz obrzędu  ·  Nic Klucznika nie wstrzyma! mniejsza o mą głowę, Lecz tym odkryciem spisku zerwałbym osnowę.  ·  Teraz popsuty między gwiazdami się wala, Naprawiać go archanioł Michał nie pozwala.  ·  Mam w drugiej kompaniji wąsate straszydło, Wachmistrza Dobrzyńskiego, co się zwie Kropidło,  ·  Gdy go wszyscy przywykną widzieć od maleńka. Lecz niechaj ukształcona, dorosła panienka  ·  Bo po śmierci Stolnika stałem bezprzytomnie I nie wiedziałem, co się działo wokoło mnie;  ·  Maciej oczekiwanie powszechne omylił, Nachmurzył brwi i znowu głowę na pierś schylił.  ·  I Tadeusz wzrok stryja ku drzwiom odprowadzał, I z nim na miejscu pustym oczy swe osadzał.  ·  Być szpiegiem swej kochanki; nawet jak szkaradnie Odmieniać smak i serce - lecz któż sercem władnie?  ·  Była to maszkarada, zapustna swawola, Po której miał przyjść wkrótce wielki post - niewola!  ·  Lecz nas drą jak na łyka". - "Cham, Skołuba krzyknął, Głupi, tobieć to lepiej, tyś, chłopie, przywyknął  ·  Widząc, że w tylu szlachty, w tylu panów gronie Mają sądzić się spory o charcim ogonie?  ·  Często bez psa, bez strzelby błąkał się po gaju Jak rekrut zbiegły; często siadał przy ruczaju  ·  Wreszcie z odmienną modą, pod Napoleonem, Demokrata przyjechał z Paryża baronem  ·  Żeby już raz otwarcie był mnie zrekuzował, Bo znał nasze uczucia; gdyby nie przyjmował  ·  Kto z najpiękniejszym rydzem do stołu przybędzie, Ten obok najpiękniejszej panienki usiędzie  ·  Czytał więc i rozmyślał: Ogiński z Wizgirdem, Dominikanie z Rymszą, Rymsza z Wysogirdem  ·  Znowu Dobrzyńscy z Litwą natarli w zawody I pomimo dawniejsze dwóch stronnictw niezgody  ·  Na koniec w Soplicowie, w swym ojczystym gnieździe, Gdy gotował powstanie, zginął na zajeździe  ·  Gdy skrzypiące stodoły drzwi otwarto z trzaskiem I bernardyn ksiądz Robak wszedł z węzlastym paskiem,  ·  (Sławny tam mieszkał ślusarz Polak, który robił Polskie strzelby, ale je po angielsku zdobił)  ·  Raz już wiedli na Sybir; potem Austryjacy W Szpilbergu zakopali mnie w lochach do pracy,  ·  Światłość miesięczna padła na wierzch głowy łysy, Gerwazy po nim kryślił palcem różne rysy;