I Wojna Światowa

4
498 rozpoczęć · 453 zakończenia · 409 rozwiązań
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki

Data 28. czerwca spina niejako I Wojnę Światową z obu stron. Tego właśnie dnia 1914 roku Gawrił Princip zastrzelił w Sarajewie austriackiego księcia Franciszka Ferdynanda Habsburga, co stanowiło casus belli tego trwającego cztery lata konfliktu. Wreszcie 28. czerwca 1919 roku, siedem miesięcy po zakończeniu działań zbrojnych podpisano traktat wersalski ustalający ład polityczny międzywojennej Europy.

Dzisiaj krzyżówka tematyczna dotycząca smutnego, wojennego okresu pomiędzy dwoma czerwcowymi datami.

Krzyżówka tematyczna:

Większość haseł związana jest z tematem przewodnim krzyżówki. Dopuszczona liczba mnoga.


I ten fosgen...

i

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

17

Autorzy określeń

 system   Pershing, generał  ·  gaz bojowy użyty w I wojnie św.  ·  motłoch  ·  na głowie papieża  ·  niemieckie samoloty z I wojny św  ·  miejsce strzałów do Ferdynanda  ·  Władysław, reprezentował Polskę po I wojnie św  ·  Kemal, dowodził wojskami tureckimi podczas I wojny św  ·  ... kolczaste - wynalazek I wojny św.  ·  rozpoczął I wojnę św.  ·  zdobycz Francji w I wojnie św.     GumisK   niemiecki tytuł arystokratyczny