22. Zielona wirówka

5
561 rozpoczęć · 530 zakończeń · 498 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wirokrzyżówka:
Odgadnięte wyrazy ośmioliterowe wpisujemy prawoskrętnie wokół pól z cyframi. Opisy pomieszano jak w jolce, ale za to oznaczono miejsce wpisu pierwszych liter. Ujawniono jedyne litery Ł i Ż. Po prawidłowym wypełnieniu u dołu odczytamy hasło.

OKREŚLENIA HASEŁ:

* Bułat Szałwowicz, rosyjski bard
* meksykański kapelusz
* pantofelki dla tkaczki?
* sformułowana przez Trumana
* słynny rondel w Krakowie
* tam stacjonuje wojsko
* układ pojedynków w turnieju tenisowym

U zbiegu ulic Kąpielowej i Cieszkowskiego w Sławnie w latach 30. ubiegłego wieku znajdował się ciekawy teren zieleni. W naukowych zbiorach możemy przeczytać o wyjątkowych gatunkach roślin, takich jak ciemiernik czerwonawy, czy śnieżyca wiosenna. W kwietniu efektownie rozkwitał czosnek niedźwiedzi. Po II wojnie światowej przestano się interesować tym terenem, a w ostatnich latach kompletnie zarósł i przypomina afrykański busz. Na szczęście są plany przywrócenia świetności tego miejsca.

(F)

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

59