T5 Rebus kołowy

5p
302 rozpoczęcia · 302 zakończenia · 113 rozwiązań · autor:  

Poprawne rozwiązanie

Wydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Rebus: Należy odgadnąć oba człony rebusu, a następnie odczytać kołowo rozwiązanie, rozpoczynając od litery "O".
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

12

Komentarze

w jaki sposób powstał ten odpust? proszę o wyjaśnienie

pusto D - to o te dwa człony chodziło, i odczytane kołowo od O. A mnie ta strzałka zmyliła, poszukiwałem czegoś w rodzaju: wokół D, objazd D

dzięki ja właśnie się poddałem i wpisałem objazd ale bez przekonania

A dlaczego nie mogłoby być W KOŁO D ?
Czyli ODWŁOK ?

Kangoorze, strzałka oznacza kierunek odczytu w rebusie kołowym i tradycyjnie otacza taki rebus lub jest umieszczona w środku i wtedy kolejne obrazki ją otaczają. Strzałka nie jest tu członem rebusowym, którego znaczenie należy odgadnąć. Pierwszym członem jest tu puste pole, które trzeba jakoś nazwać, by otrzymać sensowne rozwiązanie, a drugim - litera D.
.
ODWŁOK to anagram wyrażenia WKOŁO D, a nie odczytanie go "wkoło" (czytając wkoło otrzymujemy → ODWKOŁ lub OŁODWK a nie ODWŁOK).
.
Spróbuj rozwiązać podobny rebus, którego rozwiązanie to nazwa popularna wśród nazw polskich klubów sportowych. Strzałka skierowana w lewo (pod drugim członem) oznacza, że jego odgadnięte znaczenie należy odczytać wspak.
.
http://42.pl/u/2ArK