Joleczka 04

5
518 rozpoczęć · 485 zakończeń · 406 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w dolnej kratownicy powstanie hasło. Ujawniono jedyną literkę U.

Latarnia powstała w 1866 roku. Wybudowano ją z cegły licowej na wysokim, 22 metrowym klifie. W dolnej części ma ona przekrój czworokąta, natomiast w górnej, powyżej przybudówek – ośmiokąta.
Niechorską latarnię każdego roku odwiedza ponad 100 tysięcy osób. Wspinają się na platformę widokową po przeszło 200 schodach, by podziwiać panoramę Wybrzeża Rewalskiego.
Pierwszym powojennym latarnikiem był Alfons Śmigielski. Urządził on przy latarni schronisko dla ptaków oślepionych latarnianym światłem. Schedę po ojcu przejął syn – Tadeusz. Wśród niechorskich latarników był również rodzinny klan Brodnickich, w którym latarniczkami były dwie kobiety: Janina i Małgorzata.

Nauczylem sie rozwiazywac krzyzówki od tylu. Najpierw rozkminiam latarnie, gdy uzyskam literki, latwiej jest mi rozwiazac Jolke.

To zadanie zostało skomentowane 8 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46