10. Składak z Obcą

kłódka
5
365 rozpoczęć · 308 zakończeń · 288 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Składak: Zadanie polega na wstawieniu w puste kratki takich liter, które w każdym rzędzie utworzą, wraz z ujawnionymi już literami, dwa rzeczowniki pospolite (wśród nich tylko jeden jest w liczbie mnogiej). Grupa wpisanych liter jest jednocześnie zakończeniem pierwszego słowa i początkiem drugiego. Z dodanych liter należy ułożyć jednowyrazowe rozwiązanie - tytuł jednego z tomów pewnej opowieści - i wpisać je do dolnej kratownicy.

Historia, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Angielka Claire, szukając kwiatów w celtyckim kamiennym kręgu, zostaje nagle przeniesiona do czasów o 200 lat wcześniejszych. Trafia w niezwykle burzliwe czasy powstania Szkotów przeciw Anglikom. Pomaga Szkotom, staje się ich uzdrowicielką, ale wciąż traktowana jest z dużą nieufnością. I dopóki nie wróci do domu, do swoich czasów, musi sobie w tym niebezpiecznym świecie poradzić. Ale czy wróci?
Osiem tomów opowieści, każdy po ok. 1000-1200 stron. I ani chwili nudy.
Gorąco polecam!
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

42