Logolka 03

7
379 rozpoczęć · 316 zakończeń · 188 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka obrazkowa: Sześć wyrazów sześcioliterowych i tyle samo siedmioliterowych odgadniętych na podstawie opisów należy wpisać poziomo do diagramu, po dwa w każdym rzędzie, tak by ostatnia litera słowa krótszego rozpoczynała drugi, dłuższy wyraz w parze. Określenia słów sześcioliterowych podano w kolejności wpisywania. Kolejność siedmioliterowych jest przypadkowa. W 5, 6 i 7-ej kolumnie powstanie hasło, które można odczytać kolejno rzędami. Niektóre litery ujawniono.

Podpisuję się pod opinią Globusika obiema rekoma. Nie może być tak, że trudność oparta jest na nieprecyzyjnych określeniach i jeszcze do tego bardzo szerokim wachlarzu interpretacji, np: "na drugi raz bedzie jej czas" (dlaczego nie może być dymisja?). I po co te idiotyczne rymowanki np:"bywa bolący, choć mało znaczacy"? Czy ktoś z Was zetknął się kiedykolwiek i gdziekolwiek z "bolącym epizodem"? Zabawa na punkty nie może polegać na wolnej amerykance.

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

28