Bliźniaki:
Taki sam układ liter obowiązuje w obrębie białych pól obu diagramów. Początek wpisywania poszczególnych słów w polach z kropkami. Litery w kolorowym rzędzie, czytane kolejno, utworzą rozwiązanie - nazwę wsi. Kolejność określeń przypadkowa, dla obu diagramów łącznie.
We wsi był zamek, w którym rządził okrutny pan bezlitośnie łupiący poddanych, kupców i nie tylko. Miarka się przebrała, gdy na skargę do księcia pomorskiego przybył ograbiony opat pobliskich franciszkanów. Wysłał książę drużynę, by pana na zamku do porządku przyprowadzić. Ten jednakowoż pojmał rycerzy, a jednego bogato przyodział i w złoconej karocy odesłał ze słowami: "Wracaj do swego pana i przekaż, że skoro nie ma czym przyjechać, to może moją karocą, jeśli ma tu jakiś interes!" Tego już było za wiele! Zebrał książę swoje wierne rycerstwo, zajechał na miejsce, zamek z ziemią zrównał, a pana złego stracił w kaźniach okrutnych. Dziś można jeno ruiny zamku znaleźć, nikt też nie pomni, jak zwał się pan na zamku, ale miano księcia pomorskiego odczytacie pod diagramem. Jest jeszcze w legendzie spory kawał o tym, że zrabowane skarby gdzieś tam się pod ruinami kryją...
To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook
Bardzo przyjemne zadanie