09. Deduktogram

4
540 rozpoczęć · 531 zakończeń · 516 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Deduktogram:
Odgadnięte na podstawie opisów wyrazy należy wpisać do kolumn, a następnie przenieść litery (jednakowe w rzędach) do kolorowej kolumny i z góry na dół odczytać rozwiązanie. Należy wypełnić cały diagram.

OKREŚLENIA HASEŁ

1. mieszanka dla kasztanka
2. między nogawkami
3. Donald wśród przyjaciół
4. kusa spódniczka
5. pas dla gejszy
6. u Staffa coraz krótsze
7. o krótkie w grece

Bohater zadania jest znakomitym ilustratorem wybitnych autorów polskiej oraz zagranicznej fantastyki: Grzędowicza, Kossakowskiej, Piekary, Ziemiańskiego, Miroslava Žambocha, Petera V. Bretta i wielu innych.
I… miłośnikiem psów. :)

To ja coś dorzucę. Ewidentnym docenieniem talentu jest to, że na okładce ostatniej części cyklu demonicznego (na całym świecie) pojawił się demon zaprojektowany przez polskiego rysownika (bohatera zadania). A wyobrażenie demona umysłu na okładce akurat tego rysownika, zażyczył sobie sam autor "Malowanego Człowieka". (przyp. Jomi)

(clap)

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

49