4147. Szyfrogram

3
594 rozpoczęcia · 574 zakończenia · 557 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Szyfrogram: Zadanie złożone z równoległych, niepowiązanych skrzyżowaniami haseł. Po prawidłowym wypełnieniu diagramu, w kratownicy powstanie hasło.

Dariusz.Chmielewski, jako krakowianka z krwi i kości mam też tłumaczenie: falę widać z perspektywy Wawelu, bo tak to zaprojektowano. Z mostu, czy autobusu w zależności od perspektywy widać: sandał, zepsuty trójkąt, oklapnięty biszkopt, lub niekształtne, cementowe coś. Na mnie zdecydowanie większe wrażenie zrobiło karesansui, czyli japoński ogród suchego krajobrazu tworzony pod wpływem filozofiii estetyki zen. Można go sobie obejrzeć przy „Mandze”, jak to sobie kiedyś skracaliśmy.

Dopiero po wielu latach zaczęłam doceniać architekturę organiczną, jak również „Tańczący Dom” w Pradze, czy „Kubuswoningen Rotterdamie, główny oddział ING z 1987 w Amsterdamie. Najwyraźniej potrzebowałam czasu, żeby dojrzeć do docenienia genialności tego typu projektów. Z mojej perspektywy to krakowskie muzeum jest dobrym przykładem architektury organicznej, ponieważ pięknie komponuje się z pejzażem meandrów Wisły i starymi zabytkami.

To zadanie zostało skomentowane 15 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

46

Autorzy określeń

 system   materiał na pieluchy