Ukryta jolka 04

kłódka
8
314 rozpoczęć · 285 zakończeń · 265 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryta:
Określenia haseł wpisywanych do diagramu podano w takiej kolejności, aby każde odgadnięte słowo krzyżowało się zarówno z wyrazem poprzedzającym, jak i następującym po nim. Położenie czarnych pól, rozmieszczonych niesymetrycznie, należy ustalić samemu i zaznaczyć za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. Miejsce wpisu wyrazów również do odgadnięcia. Zamiast liter, w diagramie zostały ujawnione dwa wyrazy. Przez każdy z nich "przechodzą" dwa dłuższe słowa (w pionie i w poziomie).

Określenia wyrazów:

tylna część rumaka * gaździna * brat Wyrwidęba * stolica Peru * imitacja aparatu * papierowa w boksie * przepływa przez Cieszyn * atak lotniczy * weneckie lub na świat * miejsce na gałkę oczną * Karkonoski Śródgórski * rozdziela kondygnacje * na końcu wyrazu * piastunka Zeusa * aktówka * na pulpicie lub w cerkwi * część pióra z setką * kompan z wrzątkiem * autor "Ojca chrzestnego" * zatarg, konflikt * Raciborska Fabryka Kotłów * Gwiazda Bombaju * roślinny symbol dziewictwa * części dramatu * kolejny szczebel w karierze * wieś z Wilna w gminie Żelazków * osoba opanowana * film Kena Loacha z 1969 r. * elf, członek Drużyny Pierścienia * pozycja w jodze * areszt zbity z desek * leczniczy sukulent afrykański * łączy aktora z rolnikiem * wybrał się tam konik polny z bożą krówką * pod orylem * styl pływacki na boku * Atlantyk * jej skład nie dla słonia * zbiórka na szczytny cel * lisi ogon * Dyzio fantasta
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

67