Jolka:
W diagramach ujawniono wszystkie litery L. Odgadnięte wyrazy należy wpisać do diagramów, a następnie uzupełnić literami kolorowe pola, tak aby powstałe nowe, dłuższe słowa (trzy w l.m., do tego jedna nazwa własna - słynna piosenkarka) połączyły diagramy w całość. Dopisane litery oraz litery z pól ponumerowanych, utworzą rozwiązanie.
Określenia haseł jolek
Banaszak lub Lis
* Ceed i Rio
* cyrkowiec podrzucający przedmioty
* epika, utwory nierymowane
* gesty lub posunięcia
* … i Sprawiedliwość
* koc nakonny
* komórka bezkręgowców poruszająca się ruchami pełzakowatymi
* krzywa rozwinięta
* małe Elżbiety
* mały owoc z gaju
* mniejsza od kościoła, np. sejmowa
* niezbędny do sprzedania kota
* okrągły, okazały, dawny kołnierz
* rude chytruski
* ryba znana z ikry
* siwa kuzynka kruka
* teatr śpiewany
* tenis nie na korcie
* trener naszej kadry na mundialu w 2002 r.
* wojenny na morzu
* z Kimbrą wyśpiewał "Somebody That I Used to Know"
* zakuwają mu łeb
Działo się to w podszczecineckiej wsi, dziś już do miasteczka włączonej. Klasztor tam był sławny, którego mnisi zapomnieli o posługach, jakie winni byli czynić. Uczty, pijaństwo i orgie tylko im w głowach były. Nawet mszy dla poczciwych rybaków odprawiania zaniechali. A rybacy mimo tego daniny znosili. Razu jednego Ofka, wracając od klechów (jeszcze ofuknięta, że szczupaki niezbyt dorodne), spotkała starca, który powiedział, że jeszcze dziś zagłada na występny przybytek spadnie, jeno niech Ofka nic nie gada, jedynie dopilnuje, by jej bliscy się do murów mniszych nie zbliżali. Tak się stało, że burza na wieczór nastała, wody z jeziora wystąpiły i klasztor zalały tak, że jeno czubki wież wystawały. Rzucili się rybacy ratować złych katabasów, niepomni Ofki ostrzeżeń. Mnisi się potopili, więc próbowano choć dzwony poratować. Ukazał się znów Ofce starzec tajemniczy i potopił dzwony wraz z ludźmi i łodziami, by nic z występnego klasztoru nie zostało. Jak to zwykle w legendach bywa, jak się wali, to wszystko. Zginął więc i Jarko, Ofki ukochany. Klasztoru więc nie ma, za to jest w dawnej wsi ciekawa konstrukcja, która pozwala malowniczą okolicę podziwiać. A o samym Szczecinku kiedy indziej opowiem.
To zadanie zostało skomentowane 20 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook
było głupio - nie relaksująco i błędy nie wiem za co