Jolka z atrakcją 03

6
626 rozpoczęć · 591 zakończeń · 524 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery M. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w zaznaczonych polach czytanych rzędami oraz w dolnej kratownicy, ujawnią się powiązane ze sobą hasła.

Określenia haseł:

uchwyt tarczy rycerskiej * pot. o czymś kwaśnym * liczne przybycie turystów * krzemian glinoberylu * sieć sprzedaży książek i prasy * zaskórnik na twarzy * diabeł tasmański * nie myśli o innych * chleb pieczony bez zakwasu i soli * sportowa budowla * żniwiarz z kosą * dorosła postać owada * krzywda, szkoda * odmiana techno * spływa po policzku malucha * uczucie przerażenia * artyleryjski wóz na amunicję * matka króla Salomona * dokonuje uboju rytualnego * kląska zakochanym * dusząca choroba

Nie jest to zjawisko naturalne, ponieważ powstało w efekcie prac melioracyjnych przeprowadzonych w 1830 roku. To unikalne miejsce w skali europejskiej, a i na świecie są tylko dwa takie przecięcia rzek, których wody nie mieszają się ze sobą, lecz płyną własnymi nurtami.

Czy zaskórniak to czasami nie "ukryte pieniążki", chyba że to krzyżówka z humorem. Powinno być zaskórnik na twarzy ,czy się mylę ? (chuckle)

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52