Joleczka 18

kłódka
5
534 rozpoczęcia · 507 zakończeń · 437 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w dolnej kratownicy powstanie hasło. Ujawniono jedyną literkę P.

Latarnia morska najdalej wysunięta na wschód Polski, zamykająca Szlak Latarni Morskich prowadzący wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. Pierwszą latarnię w tym miejscu uruchomiono w 1895 roku, ale została zniszczona pod koniec II wojny światowej. Obecną latarnię wybudowano tuż obok ruin starej, pomalowano na pierwotny kolor (czerwony), wyposażając ją w nowoczesne urządzenia optyczne.
Czerwona latarnia jest udostępniona dla zwiedzających, a emerytom i rencistom przysługują bilety ulgowe. Należy jednak mieć na uwadze, że na szczyt prowadzi 105 krętych schodów przymocowanych do ścian - wewnątrz latarnia jest pusta. A po pokonaniu schodów, trzeba jeszcze po drabince wejść na galeryjkę widokową. Piękne widoki Bałtyku i Zalewu Wiślanego rekompensują trud wspinaczki.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

57