Jolka z atrakcją 12

6
591 rozpoczęć · 563 zakończenia · 497 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery T. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w zaznaczonych polach czytanych rzędami oraz w dolnej kratownicy, ujawnią się powiązane ze sobą hasła.

Określenia haseł:

szef diecezji * śląski taniec ludowy * potocznie: 100 złotych * antonim eksportu * potocznie o dermatologu * babka pługa * szachowy skoczek * królewska gra * przysmak biedronki * ogół świeckich * sztywna tkanina na spodnie * nie każda na lepsze * największy z europejskich drozdów * rząd ludzi, kolejka * kosz od białogłowy * uczeń guru * dawniej zwany fermentem * dozór, kontrola * niejedno w herbarium * mazak, flamaster * dzierotka, marszawa

Legenda głosi, że w zamku tuż przed północą ożywa osiemnastowieczny portret: kobieta w pięknej białej sukni schodzi z obrazu i przechadza się po pałacowych komnatach. Czasem spotyka rycerza na karym koniu i do świtu razem spacerują po zamkowych ogrodach. Bohaterka zadania nie lubi zdjęć, więc w tle tylko budowla.

Świetna kolekcja niedość że bawi to jeszcze pokazuje ciekawe miejsca w Polsce.Proszę o więcej takich kolekcji.Pozdrawiam autora i proszę o więcej.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

50