09. Obwodówka

kłódka
6
406 rozpoczęć · 380 zakończeń · 334 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Obwodówka:
Do każdego wiersza i każdej kolumny należy wpisać po dwa hasła. Końcowe litery pierwszego hasła są jednocześnie pierwszymi literami następnego. Wyrazy te wiążą się ze sobą co najmniej dwiema literami. Opisy poszczególnych haseł oddzielono gwiazdkami. Dodatkowo po obwodzie (kolorowe kratki) należy wpisać hasła odgadnięte na podstawie określeń znajdujących się poniżej. Również te wyrazy wiążą się ze sobą co najmniej dwiema literami. Miejsce wpisania wyrazów obwodnicy - do ustalenia, kierunek wpisywania - prawoskrętny.

Po obwodzie:
ciacho Bonapartego * euforia, uniesienie * na cycuszki * siekierki na kijek * tworzy prześmiewcze portrety


Jaskinia w Górach Złotych znana jest już od połowy XVIII wieku, ale wciąż kryje wiele tajemnic. Zwiedzanie odbywa się pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. Każdy uczestnik otrzymuje kask z latarką czołową, ale na pewno należy wyposażyć się w dobre obuwie. Trzeba być sprawnym fizycznie, bo część trasy wymaga przeciskania się przez wąskie szczeliny, schylania, przejścia na czworaka lub nawet przeczołgania się. Na zewnątrz ustawiona jest skalna atrapa, dzięki której można sprawdzić, czy damy radę przecisnąć się przez najwęższe korytarze.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

50